waciki wielorazowe
USZYJ ZE MNĄ

Waciki wielorazowe jak zrobić -zero waste

W internecie wiele już  napisano o zaletach i wadach stosowania tych wacików. Ja do niczego i nikogo nie będę namawiać i przekonywać. Ci z Was co obserwują mój blog wiedzą, że zależy mi na ochronie środowiska i nie zaśmiecaniu naszej planety. Brzmi to bardzo górnolotnie, ale wyznaczyłam sobie cel w roku 2020 na edukowanie Was w tym kierunku poprzez szycie. Jesteśmy tak na prawdę sami sobie winni tego co dzieje się z naszym środowiskiem, a szczególnie z górami śmieci jakie są w koło nas. Nikt inny ich nie wytwarza jak tylko my takie małe domowe  fabryki produkujące codziennie  worki śmieci . Dlatego postanowiłam co jakiś czas wrzucać posty dotyczące tematyki zero waste szycie. Mając taki talent jaki otrzymałam od Boga muszę go wykorzystać nie zabijając innych tylko dbać o nich. Mam na myśli zwierzęta i w kolejności nas. To wszystko co dzieje się z pogodą to nasza wina i nie uciekajmy od odpowiedzialności nasze wygodnictwo i konsumpcjonizm doprowadził do tego. Musisz się zastanowić co mogę zrobić JA by ograniczyć produkcję w moim domu śmieci. Ja Elżbieta zaczęłam w zeszłym roku używać woreczków i siatek wielorazowych na zakupach zamiast folii. Śmieci w domu jest z miesiąca na miesiąc co raz mniej.  W tym roku uszyłam dla siebie i córki waciki i myjki wielorazowe ze starych ręczników i będę ich używać nie kupię już płatków do demakijażu. Nie są to wielkie kroki, ale przynajmniej ruszyłam swój wygodny tyłek i coś robię, a nie tylko mówię, że zrobię i nadal siedzę w fotelu.

 

Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku. Zajmie Ci to chwilę, ale dla mnie będzie niezwykle motywującym sygnałem, że moja praca została doceniona.

Poleć mnie inny i odznacz @domowakrawcowa lu #domowakrawcowa bym mogła Tobie podziękować.

Zachęcam do obejrzenia filmu i pozostawienia komentarza. Jeżeli chcesz nauczyć się szyć zapisz się na moją grupę na FB domowa krawcowa-porady i wskazówki.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *