waciki wielorazowe
USZYJ ZE MNĄ

Waciki wielorazowe jak zrobić -zero waste

W internecie wiele już  napisano o zaletach i wadach stosowania tych wacików. Ja do niczego i nikogo nie będę namawiać i przekonywać. Ci z Was co obserwują mój blog wiedzą, że zależy mi na ochronie środowiska i nie zaśmiecaniu naszej planety. Brzmi to bardzo górnolotnie, ale wyznaczyłam sobie cel w roku 2020 na edukowanie Was w tym kierunku poprzez szycie. Jesteśmy tak na prawdę sami sobie winni tego co dzieje się z naszym środowiskiem, a szczególnie z górami śmieci jakie są w koło nas. Nikt inny ich nie wytwarza jak tylko my takie małe domowe  fabryki produkujące codziennie  worki śmieci . Dlatego postanowiłam co jakiś czas wrzucać posty dotyczące tematyki zero waste szycie. Mając taki talent jaki otrzymałam od Boga muszę go wykorzystać nie zabijając innych tylko dbać o nich. Mam na myśli zwierzęta i w kolejności nas. To wszystko co dzieje się z pogodą to nasza wina i nie uciekajmy od odpowiedzialności nasze wygodnictwo i konsumpcjonizm doprowadził do tego. Musisz się zastanowić co mogę zrobić JA by ograniczyć produkcję w moim domu śmieci. Ja Elżbieta zaczęłam w zeszłym roku używać woreczków i siatek wielorazowych na zakupach zamiast folii. Śmieci w domu jest z miesiąca na miesiąc co raz mniej.  W tym roku uszyłam dla siebie i córki waciki i myjki wielorazowe ze starych ręczników i będę ich używać nie kupię już płatków do demakijażu. Nie są to wielkie kroki, ale przynajmniej ruszyłam swój wygodny tyłek i coś robię, a nie tylko mówię, że zrobię i nadal siedzę w fotelu.

 

Jeżeli spodobał Ci się mój artykuł, to będzie mi bardzo miło jeśli go udostępnisz, skomentujesz, albo klikniesz lubię to na Facebooku.

Przydała Ci się moja porada to zajrzyj tutaj i  POSTAW MI KAWĘ I CIASTKO .

Poleć mnie inny i odznacz @domowakrawcowa lu #domowakrawcowa bym mogła Tobie podziękować.

Zachęcam do obejrzenia filmu i pozostawienia komentarza. Jeżeli chcesz nauczyć się szyć zapisz się na moją grupę na FB domowa krawcowa-porady i wskazówki.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *