woreczki wielarazowe
USZYJ ZE MNĄ

Woreczki wielorazowe zero waste

Piszę tego posta ponieważ postanowiłam coś zrobić w sprawie zaśmiecania Świata. Ja jestem jeszcze z tego pokolenia gdzie torby foliowe nie były używane. Pamiętam jak do sklepu szło się z siatkami i wszystko było pakowane ewentualnie w tytki (torebki papierowe). Ostatnie dwadzieścia lat jak wprowadzono folie za darmo spowodowało takie gigantyczne ilości śmieci, że tak na prawdę jak każdy z nas nie zacznie o tym myśleć i działać  to utoniemy w tych śmieciach. Zainicjowałam akcję na FB i INSTAGRAMIE szycia woreczków wielorazowych ze starych firan. Poprosiłam inne blogerki by włączyły się do akcji i szyły takie woreczki i rozdawały po rodzinie i znajomych. Ja osobiście rozdaje poszyte prze ze mnie woreczki rodzinie, kolegom z pracy, znajomy i nieznajomym w sklepach. Jeżeli leży Ci dobro Twoich wnuków to pomyśl już dzisiaj i uszyj takie woreczki wielorazowe i rozdaj innym. Jedno o co proszę obdarowanych by nosili na zakupy moje woreczki i je używali.

Tutaj możesz obejrzeć film jak w prosty sposób można uszyć taki woreczek  przejść do filmu.

Przydała Ci się moja porada to zajrzyj tutaj i  POSTAW MI KAWĘ I CIASTKO .

woreczki wielarazowe

 

 

7 komentarzy

  • Ela

   Super, że tak robisz już dawno, bo powiem szczerze nie wiedziałam zaczynając tą akcję, że tak trudno będzie przekonać ludzi do lekkiego wysiłku zabierania woreczków. Wręczak w sklepach woreczki i większośc jest wystraszona bo nie każę płacić, ale mają mi obiecać pakowanie już tylko w woreczki. Widzę zdziwienie bardzo często na ich twarzach.

 • Kasia

  Elu, oczywiście, że się przyłączę 😊. To jest bardzo słuszna inicjatywa. Już sobie przywiozłam stare firanki, niebawem zabieram się za produkcję. Zaczynam edukację od mojego męża, bo ja sama już praktycznie nie biorę foliowe w sklepach (chyba że muszę zważyć jakąś drobnicę). Do tej pory wszystko luzem wrzucałam, ale znacznie wygodniej będzie z woreczkami 😉. Dzięki za motywację i rzucenie wyzwania 💙.

  • Ela

   Kasiu dziękuje za przyłączenie się do akcji. Ja edukuje mojego syna bo jest jakiś oporny, ale znajdę na niego sposób. Ostatnio byłam w sklepie i na taśmie do kasy oprócz moich woreczków również widziałam inne i to jest cudowny widok. Mam nadzieję, że dzięki mojemu męczeniu Was o te woreczki już wkrótce będą na taśmach same woreczki. Będę Cie motywować z dużą przyjemnością. :):)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *