DLA DZIECI

Poduszka do karmienia

Szyjemy poduszkę do karmienia, siedzenia i podtrzymywania dziecka przed upadkiem jak będzie uczyć się siedzieć. Wielofunkcyjna poduszka przyda się dziecku i mamie. Jest prosta w uszyciu i bardzo praktyczna. Zachęcam do spróbowania i uszycia.

Poduszka do karmienia w poszewce z zamkiem.

Potrzebne:

 • tkanina bawełna 100 %, może być również minky, flanela, frota bambusowa, długość 50cm szerokości 150cm, i 50cm tkaniny na wewnętrzną poszewkę,
 • nici,nożyczki, szpilki,
 • kulki silikonowe do wypełnienia około 75 gr,
 • zamek długości 40 cm,

Tutaj pobierz wykrój na poduszkę.

Po wycięciu poduszki przyłóż papierową wersje do złożonej na pół tkaniny, poprzypinaj szpilkami Wycinamy i dodajemy na szwy 1,5 cm.

Następnie wycinamy druga stronę analogicznie. Ja szyję całą poduszkę z bawełny, ale jak chcesz dwukolorową to tą część wykrój z innej tkaniny.

Składamy obie części tkaniny prawą strona do prawej i  u góry poduszki zrobimy otwór na włożenie poduszki zasadniczej.

Zaznaczamy u góry poduszki szpilkami początek i koniec wszycia zamka. Przypinamy zamek prawą strona do prawej strony tkaniny.Obie części poduszki tak robimy. Zakładamy pół stopkę do wszywania zamków i przyszywamy zamek.

 

 

Jak przyszyjemy zamek zeszywamy ze sobą obie części poduszki pamiętamy o zamocowaniu na początku i na końcu zamka.

 

 

Po zeszyciu nacinamy trójkąty w miejscach zaokrągleń w celu ładniejszego układania się poduszki.

 

Wywracamy poduszkę na prawą stronę i prasujemy ranty poduszki.

 

 

 

 

Teraz wycinamy poduszkę wewnętrzną. Jest to o tyle lepsza opcja pozwalająca uszyć sobie kilka poszewek, które będzie można zmieniać jak się poplamią.

 

 

Zszywamy poszewkę w koło, ale zostawiamy otwór na włożenie kulki silikonowej

 

 

 

Na łukach wycinamy trójkąty by poduszka ładnie się układała. Tak jak w poszewce zewnętrznej.

Wywracamy poszewki na prawą stronę, do poszewki wewnętrznej wkładamy kulki silikonowe.

Tak wygląda poduszka wewnętrzna z otworem.

Otwór zaszywamy.

 

 

Wkładamy poduszkę wewnętrzną do poszewki zewnętrznej.

 I jak prosto uszyć taką poduszkę, tak jak mówiłam każdemu się uda wyczarować taka podusię.

11 komentarzy

 • Marta

  Pewnie to kwestia osobistych preferencji, ale wlasnie uszylam i dopiero po wypchaniu mnie olsniło, że przynajmniej jak na moje potrzeby to ten środek, na ktorym ma de facto leżeć dziecko jest zdecydowanie za wąski. Mialam kiedyś taką poduszkę i to w srodku byla najszersza. I myślę, ze to ma duży sens. Oczywiście zależy kto, co lubi. Tak, czy inaczej dziękuję za tutorial!

  • Ela

   Masz rację zależy to od każdego indywidualnie. Ja dla koleżanek szyłam i bywało rożnie jedne chciały szersze jedne węższe. Przyjemnego szycia następnej.

   • Marta

    Nie chciało mi się szyć nastepnej i szkoda mi było materialu, więc pogrubilam ten środek dodatkowym fragmentem materiału i się udało:) Na szczęście te wszystkie poprawki były na wewnętrznej poduszce i moglam zawczasu wykroić odpowiednio poszewke.

    Najfajniejsze w szyciu jest właśnie to, że można każdy wykroj dopasować do własnych potrzeb (ale bez wykroju jednak trudno się startuje, dlatego batdzo dziękuję).

    Bardzo fajny ten patent z wycinaniem trójkątów w miejscu zaokrągleń. Faktycznie działa. Warto przy tym tylko zwrócić uwagę, żeby nie przeciąć sobie nici… Pewnie osoby bardziej zaawansowane to wiedzą, ale ja jakoś nie zwrocilam uwagi i musiałam poprawić dziury…

 • Kasia

  Cześć, zabieram się do uszycia poduszki do karmienia i motylka antywstrząsowego. Ponieważ jestem świeżynką w temacie szycia mam problem z wykrojem. Czy podane wykroje należy wydrukować na A4 i to już będzie gotowy wymiar? No i w przypadku motylka, czy materiał długości 30 cm składam na pół czyli na 13 cm czy raczek 60 cm na pół do 30 cm? Wiem, że posty te są dość stare i może już tu nawet nie zaglądasz, ale postanowiłam spróbować 😉

  • Ela

   Cześć, szerokość gotowej poduszki jest 30 cm czyli potrzebujesz materiału szerokości 60 cm. Pisałam o 30 cm bo przeważnie dziewczyny szyja z dwóch rożnych materiałów. Szablon jest do drukowania na format A4.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *