poszewka do łóżeczka
DLA DZIECI

Wyprawka dla noworodka-pościel jak uszyć

Powstała seria kursów online dotyczących wyprawki dla niemowlaka. Wiem, że zależało Wam bardzo na tym by powstały takie kursy . Pisaliście do mnie o to by pokazać jak uszyć samemu całą taką wyprawkę. Ja pamiętam jak moja córka Patrycja miała się urodzić, a w sklepach prawie niczego nie było, a mi się marzył kolorowe poduszki, pajacyki, czapeczki. Ponieważ potrafię szyć to całą taką wyprawkę uszyłam sama i do dzisiaj mam jeszcze kocyki, rożki na których ona i Piotr leżeli. Było to 23 lata temu kawał czasu. Teraz chcę pomóc stworzyć taką wyprawkę Wam, a w ten sposób na pewno zaoszczędzicie sporą gotówkę. Wyprawka dla noworodka powinna być przede wszystkim skompletowana rozsądnie. Dzieci bardzo szybko rosną i wiem z mojego doświadczenia, że czasem okazywało się jak wyjęłam z szafy kolejny śpioszek lub kaftanik , że był za mały.

Oczywiście nie powiem ile macie uszyć pościeli lub ubranek bo i tak nie będziecie mnie słuchać, ale nie przesadzajcie. Cudowne w szyciu jest to, że jak dziecko wyrośnie to możesz np: doszyć nogawki lub zrobić krótkie spodenki.

W tym kursie pokażę jak uszyć pościel do łóżeczka zapinaną na guziki.  Poszewka na kołdrę ma wymiary  90*120 cm, a na poduszkę 60*40 cm.

Do uszycia potrzebujemy 3 m bawełny 100% o szerokości 160 cm i gramaturze między 140-160 g/m2.

To są moje propozycje sposobu połączenia kolorystyki.

wyprawka
POŚCIEL DO ŁÓŻECZKA

Tutaj do pobrania jak rozplanować krojenie materiału i skroić poszczególne elementy.

 

 

Po obejrzeniu tego kursu online zapraszam do pozostawienia komentarza i propozycji co jeszcze Was interesuje w tym temacie.

Jeżeli szyjesz ze mną i korzystasz z moich porad oznacz mnie na instagramie  – @domowa_krawcowa i wrzuć zdjęcie z #domowakrawcowa. Będzie mi bardzo miło, a przy okazji zobaczę stworzone przez Ciebie rzeczy.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *