
Poduszka antywstrząsowa
Poduszka antywstrząsowa jest bardzo fajnym gadżetem, który przyda się przyszłej i obecnej mamie, dzięki swojemu specjalnemu wyprofilowaniu, znakomicie amortyzuje mikro wstrząsy podczas spacerów chroniąc główkę dziecka. Sprawdzi się również przy karmieniu piersią jak i przede wszystkim może służyć jako ustabilizowanie ułożenia głowy noworodka by nie dochodziło do spłaszczenia miękkich kości czaszki w początkowym okresie życia. Ponieważ noworodki bardzo często lubią przekręcać głowę na boki ta poduszka pomoże stabilizować ułożenie głowy.
Wykrój do pobrania znajdziesz TUTAJ
Co potrzebujemy do uszycia poduszki:
- tkaninę może być minky, bawełna, flanela, (jeżeli minky to należy drugą stronę zrobić z tkaniny o włóknach naturalnych), ponieważ minky to tkanina w 100% poliester czyli sztuczne, wystarczy tkaniny 30 cm,jeżeli dwa kolory to 2 razy po 30 cm,
- nici, nożyczki,
- wypełnienie kulki silikonowe antyalergiczne,
Przypinamy szpilkami szablon do tkaniny, która składamy na pół. Najpierw wycinam jedną część z 100% bawełny, a następnie z minky. Nie dodajemy na szwy bo ten szablon już ma dodatek.
Składam ze sobą obie tkaniny prawą strona do prawej, spinamy gęsto szpilkami po stronie bawełny, by łatwo było nam szyć, zostawiamy otwór na włożenie wypełnienia.
Następnie zszywamy ze sobą obie tkaniny. Ja ustawiłam długość ściegu na 3,5 igłę mam do sterczu, średni docisk stopki i szyje stopką po bawełnie od spodu mam minky.
Pamiętamy o nie przeszywaniu otworu na włożenie wypełnienie. Jedną szyłam całą z bawełny i dlatego na zaokrągleniach ponacinałam by ładnie się układała.
Teraz po zeszyciu wywracam poduszkę na prawą stronę i kształtuje miejsca zeszycia wypychając je palcami.
Teraz biorę kulki silikonowe ja mam ok. 20 gr. Przepraszam, że w dalszej części mam inną poduszkę, ale zapędziłam się w szyciu i zapomniałam zrobić zdjęcia z kolejnych etapów. Wkładamy do poduszki kulki rozkładamy na lewą i prawą stronę. Najlepiej poważyć sobie po 10 gr i wtedy równo rozkładać do skrzydełek.
Jak już mamy każde skrzydełko wypełnione to spinamy szpilkami miejsce przeszycia przenosząc z szablonu.
By łatwiej się przeszywało ja zakładam stopkę do wszywania zamka i szyję po stronie niewypchanej.
W otwór, wkładamy troszkę kulek i spinamy szpilkami.
Po przypięciu szpilek przeszywamy na maszynie ja zakładam wąską stopkę ułatwia ona szycie.
Chwila moment i mamy uszytą poduszkę.
8 komentarzy
Nat
Hej! Uszyłam dwie z wykroju drukowanego na A4 w poziomie. Troszkę jednak dodałam marginesu wycinając materiał, bo wydało mi się po przeszyciu że poduszeczka jest mała albo przynajmniej bardzo „na styk”. Nie mam porównania… Kiedyś widziałam u babki w wózku motylka i wydał mi się sporo większy w części „strzydelek”. Czy możesz zwymiarowac poduszkę po uczyciu?
Ela
Nie mam w domu uszytych tych poduszek bo wszystkie sprzedałam lub podarowałam. Wielkość skrzydełek możesz sama regulować ważne jest miejsce do główką.
AGATA
Dzień dobry, ten wykrój, którego Pani używa w instrukcji jest inny niż ten do pobrania. czy mimo to nie trzeba dodawać na szwy? Wydaje mi się mała ta poduszka jeśli odjąć jeszcze po centymetrze na szwy.
Ela
Dawno już nie szyłam poduszki, ale używałam tego szablonu na pewno. Czy wydrukowałaś go czy tylko patrzysz na szablon do pobrania.
Agata
Wydrukowałam i jutro będę szyć. Jeśli będzie mała to uszyję jeszcze jedną. Znajdę zastosowanie dla obydwu 😁 Pozdrawiam serdecznie
Ela
Ja przed chwilą wydrukowałam i sprawdziłam to jest taka sama jak na zdjęciu.
mama's blOOg
Uszylam taką mojej mamie 🙂 mówi że to najlepsza poduszka do spania 🙂 ja i moje dzieciaki też ją uwielbiamy 🙂
Edyta
Ciekawy pomysł do wykorzystania nie tylko dla dziecka 🙂