wszycie zamka
PODSTAWY SZYCIA,  USZYJ ZE MNĄ

Wymiana zamka w bluzie – jak to zrobic

Wymiana zamka czy to w spodniach , spódnicy czy w kurtce zawsze musi zacząć się od obejrzenia jak jest dana rzecz uszyta . Następnie warto jak nie masz wprawy zrobić sobie zdjęcia i przystąpić do prucia. Najgorsze w naprawach krawieckich jest właśnie prucie i chyba tak na prawdę nikt tego nie lubi. Przy tej operacji trzeba bardzo uważać by nie zrobić dziury i uszkodzić materiału.

Mimo takich trudności, które na pewno zniechęcają większość do napraw krawieckich uważam, że warto się w tym kierunku kształcić by samemu ocalić od wyrzucenia ukochaną bluzę lub spódnicę.

Teraz znów modny stał się recykling, który nagle wielkie firmy odzieżowe i banki wykorzystują do promocji  własnych produktów. Nie dajcie się nabierać na te wszystkie pro eko działania bo to jest tylko obliczone i zrobione na rozgłos  by w późniejszym efekcie przełożyło się na zysk.

Przecież jak byśmy przestali nagle kupować te wszystkie rzeczy i zaczęli nosić rzeczy po parę lat naprawiając je po drodze to te wszystkie firmy odzieżowe by zbankrutowały.  Pamiętam jak parę lat temu namawiałam Was do szycia woreczków wielorazowych ze starych firan. Wielki dyskonty trąbiły o woreczkach o wycofaniu folii i co dzisiaj cisza, a folie nadal są w sklepach. Jestem ciekawa ilu z Was nosi na zakupy własne torby i woreczki? Tak wiem zaraz ktoś powie co ja mogę mały człowieczek. Możesz wiele zrobić dla własnego budżetu domowego tym bardziej, że dziś wszystko jest takie bardzo drogie.

 • Zacznij od siatki i woreczków wielorazowych na zakupach
 • Ceruj skarpety, a nie wyrzucaj
 • naprawiaj ubrania, a nie kupuj od razu nowe
 • kupuj ubrania bardzo dobrej jakości bo biednych ludzi nie stać na byle co
 • nie kupuj tkanin na przyda się bo ładne,
 • dokonując zakupów nie kieruj się reklamami i polecaniem celebrytów
 • zastanów się trzy razy czy na pewno tego potrzebujesz nim zrobisz zakupy
 • nie podążaj za modą tylko za swoimi potrzebami

To takie małe abc oszczędzania pieniędzy i naszej Ziemi by nie była tak mocno zaśmiecana. Każdy może to z Was zrobić i na koniec miesiąca zawsze napisać na kartce ile zaoszczędziłem pieniędzy bo nie uległem zachcianką.

Ja w tym roku postanowiłam, że nie kupię żadnych materiałów bo mam ich tak dużo, że starczy mi na parę lat szycia. Jak na razie udaje mi się dotrzymać słowa i jestem dumna z siebie. Zajrzyj w głąb siebie i swojej szafy i może czas też już podjąć takie wyzwanie i wyszyć wszystkie materiały.

Zapraszam na ten film i pozostałe porady krawieckie . Proszę zostaw komentarz czy przydały się moje wskazówki jak wszyć zamek i nie tylko.

Miłego szycia .

2 komentarze

 • fRYZURA

  na pani stronie zawsze są bardzo cenne rady serdecznie dziękuję!
  Przy oakzji jest pani bardzo ładną kobietą ale poprzednia fryzura z włosami trochę dłuższymi pasowała do pani o niebo lepiej prosze o tym pomyslec u fryzjera :))

  • Ela

   Bardzo się cieszę, że moje są przydatne miłego szycia. Co do włosów to przy krótkich mam mniej roboty, a przy tych dłuższych już dużo więcej .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *