cerowanie skarpet
RĘKODZIEŁO

Dziura w skarpecie – jak ją zaszyć

Czy dziura w skarpecie kwalifikuje ją do wyrzucenia ? Oczywiście, że nie bo z tym problemem możesz sobie poradzić samemu w domu. Tak naprawdę wystarczy tylko igła, nitka, nożyczki i dłoń lub kubek.

Z tym filmem, który przygotowałam każdy pokona dziurę w skarpecie. Tyle w koło mówi się by nie wyrzucać ubrań, ale nikt nie nie pokazuje, że można dziury cerować lub narządzać ubrania jak mówiła moja babcia.

Skarpety są bardzo drogie tym bardziej jest mi żal je wyrzucać . Mój syn o takim filmie mówił mi już od kilku lat twierdząc, że nikt tego nie robi bo nie umie. Faktycznie będąc w towarzystwie sprawdziłam jak to się ma u innych i faktycznie jak jest, tylko mała dziura, a skarpety lądują w śmietniku.

Dlaczego, czy my mamy za dużo pieniędzy? Czy jesteśmy, aż tak leniwi, że nie możemy znaleźć 30 sekund na zaszycie takiej dziury.

Tak naprawdę obojętnie czy zaszyjesz ją cudownie czy tak jak Ci wyjdzie to jeszcze i tak w niej pochodzisz.  Nawet jak znów wyskoczy dziura to ponownie ją zaszyj i tak do skutku. Ja jestem z pokolenia, które na zajęciach z ZPT uczono w szkole cerować skarpety na grzybku i to było cudowne. Tylko w tedy skarpety były na wagę złota i każdą szanowało się i o nią dbało.

Pamiętaj każda uratowana skarpeta to mniej śmieci, a więcej kasy w portfelu. Nie nabijaj kasy innym tylko sobie.

Mam dla Was również przygotowane inne pomysły, ale one już będą od Was wymagać większego zaangażowania.   Szablony i ebooki, króliczka dafi, królika pufka, gąskę, kurę, łabędzia i owieczkę, 

Również w sklepie znajdziesz ebooki jak uszyć słonik ,  skrzaty, łosia, renifery i bałwana.

Jak zawsze zapraszam do wypróbowania i podzielenia się ze mną i innymi opinią na temat tego postu. Udostępnij go i zostaw komentarz.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *