ozdoba świąteczna
DLA DZIECI,  RĘKODZIEŁO,  ŚWIĘTA

Bombka z papieru- świąteczne dekoracje

Pamiętam jak w szkole podstawowej na ZPT przed świętami robiliśmy z Panią Danutą ozdoby świąteczne. Łańcuchy  z papieru kolorowego , gwiazdy oraz takie piękne bombki.

To było ponad 45 lat temu i wtedy jeszcze nie było foremek do mufinek i wycinaliśmy z krepy lub papieru (gazety) koła nożyczkami i kleiliśmy po kolei każde kółko.

Oj jaka to była super zabawa, ile przy tym było śmiechu i wygłupów.

Ale wtedy choinki głównie ozdabiane były takimi zrobionymi własnoręcznie ozdobami. Jak już były bombki szklane to należało bardzo uważać na nie by żadna się nie stłukła.

Taką bombkę jak teraz pokazuje na filmie z kół wyciętych z papieru robiłam wiele lat temu.  W tym roku znalazłam jedną z nich u mojej mamy w domu jak sprzątaliśmy jej mieszkanie.

Bardzo mnie rozczuliło to bo choć była bardzo zniszczona to przypomniała mi jak bardzo moja mama mnie kochała, że tyle lat trzymała ją w kartonie.

W tym roku niestety jej już nie będzie z nami przy stole wigilijnym, ale ta bombka będzie mi ją przypominać.

Zapraszam Cię również do zrobienia ze swoimi dziećmi ozdób świątecznych by one również mogły za kilkanaście lat opowiadać jak to z mamą ozdabiały choinkę niepowtarzalnymi bombkami.

 

Pamiętaj prezenty i ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie są najlepszym podarkiem bo dane z serca i wykonane jak najlepiej potrafisz.

m do innych postów o przeróbkach i szyciu ubrań od podstaw. Potrzebujesz pomysłów na dekoracje do domu zajrzyj do mojego sklepu jest mnóstwo szablonów i pomysłów na udekorowanie pomieszczeń: w sklepie znajdziesz ebooki jak uszyć słonik ,  skrzaty, łosia, renifery i bałwana. króliczka dafi, królika pufka, gąskę, kurę, łabędzia i owieczkę, 

Szablony na torebki : torebka box, torebka DK.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *