kura wielkanocna
OZDOBY ŚWIĄTECZNE,  ŚWIĘTA

Kura wielkanocna – diy

Kura to kolejny projekt z serii przytulanek, które wkrótce będą dodawane do sklepu.

Ostatnio  zauważyłam, że bardzo lubicie szyć pluszaki  i wszelkie  ozdoby wielkanocne. Na pozór wydaje się to bardzo proste, ale ten co już uszył parę takich maskotek wie, że tutaj liczy się precyzja i dokładność. Bardzo mnie cieszy, że osoby zaczynające przygodę z szyciem biorą do ręki moje ebooki i przy okazji ćwiczą szycie po prostej i na łukach. Te etapy szycie bardzo się liczą w szyciu odzieży. Nawet nie wiesz jak pod pozorem łatwej kurki podszkolisz się z precyzji szycia na łuki i pikowanie po włókninie.

kurka

Mając ten szablon możesz stworzyć kilka różnych kurek operując tylko zmianą materiału, robiąc dodatki na szwy lub nie robiąc wcale pióropusza. Zamiast skrzydła uszyj kieszonkę nie wszywaj nóg i znów masz inną kurkę. Ale co ja będę Wam tu pisać znam jacy jesteście kreatywni i na pewno zaskoczycie mnie wieloma wcieleniami kurki wielkanocnej.

Oczywiście nakręciłam również film jak uszyć taką kurkę  na którym pokazuję cały proces jej powstawania. Kurka ma wysokość 35 cm .

Potrzebujesz do jego uszycia:

bawełna długość 35 CM
szerokość 150 CM
lub resztki materiałów mogą być stare pościele
2 szt guzików typu grzybek lub oczka
kulki silikonowe
filc kawałek 10 cm na 10 cm
włokninę grubości 2 cm

Zapraszam do sklepu po szablon i do obejrzenia filmu.

Proszę podziel się ze mną opinią na temat tego projektu i pochwal się na mojej grupie na FB domowa krawcowa porady i wskazówki. Odznacz mnie przy pokazywaniu swoich uszytek @domowa_krawcowa na instagramie, a ja pokażę inny jaka jesteś zdolna.

Zapraszam do uszycia innych pluszaków gąski, kota, królika DAFI, królika PUFKA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *