kura wielkanocna
OZDOBY ŚWIĄTECZNE,  RĘKODZIEŁO,  ŚWIĘTA

Kura na jajka

Szycie tych wszystkich pluszaków i ozdób świątecznych tak mnie wciągnęło, ze zapominam uszyć sukienki dla córki. Ciągle podsyłacie mi nowe pomysły i propozycje, którymi jesteście zainteresowane. Lista jest bardzo długa i cały czas się zapełnia Waszymi prośbami.

Szyjąc tą kurkę należy bardzo dokładnie odszywać wszystkie elementy oraz zadbać o prasowanie na każdym etapie szycia. Ponieważ po złożeniu obu części kurki muszą one idealne. Nie spiesz się podczas odszywania by później nie pruć tak jak ja musiała zrobić. Bo oczywiście śpieszyłam się by uszyć szybko i nakręcić film z etapów szycia. I jak to mówiła moja kochana babcia Helcia jak się człowiek śpieszy to się diabeł cieszy. W tym przypadku prułam całą kurę i poprawiałam odprasowania.

W szkole krawieckiej Pani Ania powtarzała nam pamiętajcie żelazko jest tak samo ważne jak maszyna do szycia i tutaj przyznaje jej całkowicie rację.

Zapraszam do szycia kury na jajka.

Co potrzebujesz:

tkaninę bawełnianą  cztery kawałki 60 cm na 40 cm

włókninę grubości 1 cm dwa kawałki 50 cm na 40 cm

kulki silikonowe odrobina

guziki na oczka 2 szt

filc na grzebień i korale 10 cm na 10 cm

Zapraszam do sklepu po szablon i do obejrzenia filmu.

Proszę podziel się ze mną opinią na temat tego projektu i pochwal się na mojej grupie na FB domowa krawcowa porady i wskazówki. Odznacz mnie przy pokazywaniu swoich uszytek @domowa_krawcowa na instagramie, a ja pokażę inny jaka jesteś zdolna.

Zapraszam do uszycia innych pluszaków gąskę, kury, kota, królika DAFI, królika PUFKA,

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *