kieszeń
PODSTAWY SZYCIA

Kieszeń z wypustką jak uszyć

Jest to kolejny wpis z typu ćwiczenie czyni Cię mistrzem. Oczywiście nie od razu wszystko może nam wychodzić, ale dokładność w tym zadaniu jest wskazana. W tym filmie pokaże jak zrobić kieszonkę z wypustką ( lub pasplem).

Tego typu kieszenie możemy wykorzystać przy szyciu:

spodni, marynarek, żakietów, bluz sportowych, spodni dresowych.

Film, który dla Was nakręciłam powstał podczas szycia spodni dresowych dla mojego syna. Nie było dubli, ani powtórek.  Oczywiście proponuje ćwiczenie wykonać z resztek tkaniny najlepiej  takiej co najmniej sprawi Wam problemów. Wybierzcie bawełnę , len, batyst, flanelę czy cienkie tkaniny wełniane o ścisłym skośnym splocie.

Proponuje na początek obejrzeć cały film. Po obejrzeniu przygotować potrzebne materiały i ponownie go włączyć. Wykonajcie wszystko ze mną powoli, a na pewno wszystko wyjdzie prawidłowo.

Potrzebujesz:

Pobierz szablon do wykonania ćwiczenia

dwa worki kieszeniowe,

jeden prostokąt wypustka, którą podklej na lewej stronie wkładem klejowym 

prostokąt o wymiarach 30 cm na 40 cm ( imitujące moją nogawkę ),

Oczywiście podane przeze mnie wymiary są przykładowe bo to wszystko zależy od wielkości kieszeni jaką chcesz wykonać.

Miejsce wykonania otworu na kieszeń można podkleić wkładem klejowym. Ja tego na filmie nie pokazuje ponieważ w tych spodniach dresowych nie chciałam robić takiego usztywnienia.

Dobrze jest wykonać kilka razy takie ćwiczenie nim zaczniesz to stosować w marynarce lub żakiecie. Bo wiecie jak skopiecie to trudno będzie to później naprawić. Oczywiście można wszystko uratować tylko kosztem pięknego wykończenia.

Po obejrzeniu tego kursu online zapraszam do pozostawienia komentarza i propozycji co jeszcze Was interesuje z podstaw szycia.

Jeżeli szyjesz ze mną i korzystasz z moich porad oznacz mnie na instagramie  – @domowa_krawcowa i wrzuć zdjęcie z #domowakrawcowa. Będzie mi bardzo miło, a przy okazji zobaczę stworzone przez Ciebie rzeczy.

6 komentarzy

  • Diana

    Wypróbowałam i przyznam, że po obejrzeniu filmiku powiedziałam sobie – łatwizna he he. Ale już w praktyce , wcale nie było to takie proste , raczej średniozaawansowane ( jeśli szyje się z dzianiny )pewnie szyjac tkaninie będzie troszkę prostsze . Ale trening czyni mistrza , wiec nie poprzestanę na tym jednym razie -dziękuje

    • Ela

      Cześć ważne, że się nie zraziłaś i będziesz dalej ćwiczyć. Jedna kieszonka jaskółki nie czyni. Zaglądaj na mój blog i korzystaj z innych porad.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *