okrągła poduszka
RĘKODZIEŁO

Okrągła poduszka pintuck jak zrobić

Zobaczyłam jakiś czas temu na pinterest cudowne okrągłe poduszki wykonane z velvetu, aksamitu i satyny. Zauroczyły mnie na tyle, że postanowiłam zgłębić temat przyjrzeć się im od kuchni i zrobić taką dla siebie. Pobuszowałam po internecie poczytała i obejrzałam kilka filmików i oczywiście zrobiłam do mojego mieszkania taką cudowną poduszkę. Nie ukrywam, że dodawała ona  przytulności w moim pokoju. Piszę o niej w czasie przeszłym ponieważ bardzo szybko zmieniła dom. Powiem szczerze, że nawet nie zdążyłam zrobić zdjęć. Drugiej jeszcze nie zrobiłam, szukam aksamitu brudny róż.

Nie była bym sobą gdy bym nie podzieliła się z Wami techniką wykonania tej poduszki. Oczywiście sposobów zszywania jest bardzo wiele i tak na prawdę wszystko zależy od waszej wyobraźni i cierpliwości.

Ilość materiału potrzebnego do wykonania poduszki zależy od tego jaka ona ma być duża. Ponieważ robiłam pierwszy raz nie szalałam z wielkością i skroiłam prostokąt szerokości 40 cm i długości 2 metrów. Wykorzystałam materiał tapicerski velvet.

Rozłożenie kropek to mój pomysł i dlatego nie podaję dokładnych wymiarów. Każdy z Was będzie mógł zrobić inną poduszkę.

 

Odwracamy materiał lewą stroną do góry i pisakiem rysujemy kropki zgodnie ze schematem.  Ja mam 9 rzędów odległości  4 cm na 4 cm.

Jak już wykonasz na całej długości odpowiednia ilość kropek rysujemy ukośne kreski wg. schematu.

Teraz zgodnie z rysunkiem będziemy łączyć poszczególne punkty.

 

Najlepiej wykorzystać cerówkę i grube nici do jeansu lub kordonek.  Mocujemy nici w miejscu pierwszej kropki (trzy razy wbić igłę i przeciągnąć).Wybierz kolor nici jak najbardziej zbliżony do koloru tkaniny na poduszkę.

Następnie zgodnie ze schematem na kartce po skosie w drugim rzędzie wbijamy igłę i przeciągamy raz nitkę.

Ciągniemy za nitkę i w ten sposób obie kropki się stykają i zszywamy umocowując ich położenie.

Cały czas tą samą nitką przenosimy się do rzędu wyżej następnej kropki po skosie i mocujemy nitkę pozostawiając ją luźną. Po skosie przechodzimy do kolejnej kropki po skosie i siągami obie kropki do siebie i mocuję ich położenie.

Na prawej stronie otrzymujemy taki wzór.

Tak postępujemy do końca rzędu. Jak dojdziemy do końca materiału. Wracamy na dół materiału i kolejną kolumnę ponownie do góry zszywamy według schematu z kartki.

W ten sposób postępując otrzymujemy taki piękny wzór.

Niestety jest to bardzo pracochłonne zajęcie, ale jak nie masz maszyny szyjąc ręcznie możesz stworzyć sobie prześliczna poduszkę.

Jak już połączysz wszystkie wyznaczone kropki zszywamy bok poduszki. Teraz do środka można włożyć kulki silikonowe (proponuje dla nich uszyć z bawełny poszewkę będzie łatwiej prać ), lub jeżeli masz wyciąć z pianki tapicerskiej koła o żądanej średnicy. Ja miałam  koło z pianki średnicę 35 cm i wysokość 10 cm.

Spód poduszki zbieramy do środka i układamy fałdy. Następnie zszywamy te ułożone fałdy i zaślepiamy np. guzikiem wykonanym z kawałka nakrętki obciągniętej materiałem. Wkładamy do środka wypełnienie i ponownie zbieramy brzeg do środka układamy fałdki i zszywamy i zaślepiamy guzikiem wykonanym samodzielnie. Po 3 godzinach zszywania mamy gotową poduszkę.

Proszę zostaw komentarz, czy przydał się opis i na ile jest jasny i czytelny. Jeżeli uważasz mój blog za skarbnicę wiedzy daj o nim znać innym, by również mogli skorzystać z moich darmowych porad.

Jeżeli szyjesz ze mną i korzystasz z moich porad oznacz mnie na instagramie  – @domowakrawcowa i wrzuć zdjęcie z #domowakrawcowa. Będzie mi bardzo miło, a przy okazji zobaczę stworzone przez Ciebie rzeczy.

okrągła poduszka

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *