problemy z maszyną
PODSTAWY SZYCIA

Dlaczego maszyna nie szyje – przyczyny i usterki

Ten film powstał jakiś czas temu miałam go nagrać ponownie ponieważ popełniłam błąd przejęzyczenia. Chwytacz wahadłowy nazwałam wahaczem wahadłowy. Moje przejęzyczenie wynika z tego, że pracuje w motoryzacji i budowa samochodu jest mi bardzie bliska niż budowa maszyny do szycia. Bardzo często w mojej pracy używam nazewnictwa związanego z mechaniką samochodową, blacharstwem i lakiernictwem. Ponieważ bardzo dużo piszecie do mnie zapytań związanych z tym, że coś nie działa w Waszej maszynie i nie wiecie dlaczego postanowiłam opublikować ten film by ułatwić Wam choć trochę pokonywanie grymasów maszyny. Sama czasem tak mam, że jak już wyczerpię wszystkie możliwości eliminowania popełnionych błędów odstawiam maszynę do kąta i daje jej spokój. Na drugi dzień szyje jakby nic się nie wydarzyło poprzedniego dnia. Nie rozumiem tego, a szyję już ponad 30 lat. Tak jest z moimi starymi maszynami jak i nowymi. Pamiętaj maszyna to Twoja przyjaciółka i nie obrażaj się na nią  bo jak każda kobieta ma fochy i ciężkie dni.

Zapraszam do obejrzenia filmu i pozostawienia komentarza. Daj znać czy pomógł Ci choć trochę zrozumieć maszynę i jej problemy.

Miłego oglądania.

Zapraszam do zapisania się do mojej grupy domowa krawcowa -porady i wskazówki tam zawsze uzyskasz ode mnie lub członków grupy wsparcie i pomoc w rozwiązaniu problemów jakie staną na twojej szyciowej drodze.

2 komentarze

  • Karolina

    Dzień dobry! Proszę o radę! Naprawiam stary, sporej grubości tshirt z dzianiny. Maszyna dobrze sobie radzi do momentu kiedy wjeżdżam na Szew, wtedy placze nici od spodu. Szyję igłą podwójna do stretchu. Co robię źle?

    • Ela

      Tak na prawdę trudno powiedzieć co się dzieje nie widząc zachowania maszyny. Może czubki igieł są już tępe i dlatego przy grubszym miejscu plączą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *