problemy z maszyną
OBSŁUGA MASZYNY

Dlaczego maszyna nie szyje – przyczyny i usterki

Cześć Kochani!

Dzisiaj chcę podzielić się z Wami pewnym zdarzeniem, które stało się jakiś czas temu i skłoniło mnie do nagrania nowego filmu. Otóż, pewnego dnia, nagrywając materiał, popełniłam błąd przejęzyczenia, który związany był z moją pracą w motoryzacji. Nazwałam coś, co powinno być chwytaczem wahadłowym, po prostu “wahaczem wahadłowym”.

To przejęzyczenie wynikało z faktu, że w mojej codziennej pracy bardzo często korzystam z terminologii związanej z mechaniką samochodową, blacharstwem i lakiernictwem. Moje życie zawodowe skupia się na budowie samochodów, a nie na maszynach do szycia.

Problemy, które pokonasz ze mną. 

Ponieważ otrzymuję od Was wiele pytań dotyczących problemów z maszynami do szycia, postanowiłam nagrać nowy film, aby Wam pomóc. Czasem mówimy o maszynach z szerszej perspektywy, używając słownictwa z innych dziedzin. Mam nadzieję, że ten film pomoże Wam zrozumieć pewne kwestie i ułatwi pokonywanie grymasów Waszych maszyn.

Sam czasem doświadczam trudności i frustracji związanej z naprawą maszyn. Gdy już wyczerpię wszystkie możliwości rozwiązania problemu, zdarza mi się odstawić maszynę na bok i dać jej odpocząć. Dziwnym trafem, na drugi dzień wszystko wraca do normy, i mogę spokojnie kontynuować pracę. To zjawisko dotyczy zarówno moich starych, jak i nowych maszyn.

Pamiętajcie, że maszyna to Wasza przyjaciółka. Podobnie jak każda kobieta, ma swoje fochy i czasem ciężkie dni. Nie obrażajcie się na nią, ale starajcie się zrozumieć jej potrzeby i ograniczenia.

Zapraszam Was serdecznie do obejrzenia mojego najnowszego filmu i zostawienia komentarza pod nim. Chciałabym wiedzieć, czy pomógł Wam zrozumieć Wasze maszyny i ich problemy chociaż trochę.

Miłego oglądania!

A także, serdecznie zapraszam do dołączenia do mojej grupy “Domowa Krawcowa – Porady i Wskazówki”. Tam zawsze możecie liczyć na wsparcie nie tylko ode mnie, ale także od innych członków grupy. Razem rozwiążemy każdy problem, który stanie na Waszej szyciowej drodze.

Do zobaczenia na filmie i w grupie!

6 komentarzy

 • Karolina

  Dzień dobry! Proszę o radę! Naprawiam stary, sporej grubości tshirt z dzianiny. Maszyna dobrze sobie radzi do momentu kiedy wjeżdżam na Szew, wtedy placze nici od spodu. Szyję igłą podwójna do stretchu. Co robię źle?

  • Ela

   Tak na prawdę trudno powiedzieć co się dzieje nie widząc zachowania maszyny. Może czubki igieł są już tępe i dlatego przy grubszym miejscu plączą.

    • Ela

     Zobacz czy za wysoko nie masz założonej igły. Opuść o 2 mm igłę i sprawdź. Jeżeli to nie pomoże zobacz czy igielnica czyli to na czym jest przymocowana igła nie rusza się na boki góra i dól. Bo może być tak, że ktoś złamał igłę i ona lekko się podbiła do góry. Wtedy należy ja pociągnąć na dół może pomoże.

     • Maja

      Posiadam maszynę Łucznik Malwina 2070. Co jakis czas maszyna przestaje szyc, a wyswietlacz po prawej stronie mryga. (Wyswietlacz cyfr ktorym wybieram scieg). Jak tylko probuje zaczac szyc maszyna 3 razy piszczy. Co moze byc powodem?

     • Ela

      Co do maszyn komputerowych to niestety nie pomogę ponieważ może być wyświetlacz uszkodzony warto oddać do serwisu i tam na pewno pomogą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *