słonik przytulanka
DLA DZIECI,  RĘKODZIEŁO

Słonik przytulanka jak uszyć

Jeszcze parę lat temu jak ktoś by mi powiedział, że będę szyć maskotki to bym go wyśmiała. Nigdy nie lubiłam szyć takich małych elementów i bardzo przy tym byłam nerwowa. Zawsze się wkurzałam jak szyłam jakąś przytulankę, a ona nie miała odpowiedniego kształtu bo tu nie doszyłam tam wyjechałam i ogólnie rzucałam cała pracę w kąt.  Trzy lata temu szukałam ozdoby na święta i jak zobaczyłam ceny w sklepie to mi włosy stanęły dęba.

Powiedziałam sobie no co ty Ela ty nie będziesz potrafiła uszyć takiego skrzacika i zaczęłam kombinować.

Obecnie Słonik Benia i Benjamin jest już moją chyba piętnastą przytulanką. I muszę się przyznać, że sprawia mi szycie tych zabawek dużą przyjemność i frajdę. Z każą poduszką dochodzę do większej wprawy i pomysły na kolejne projekty rodzą się w głowie na potęgę.

Wiadomo od pomysłu do finalnego efektu jest daleka droga, ale warto się pomęczyć by później zobaczyć uśmiechy na twarzach dzieci. Opowiem Wam jak to jest z tymi projektami.

Najpierw rysuje na kartce pomysł przytulanki. Następnie rozrysowuje go na poszczególne elementy, sklejam ten rysunek w przestrzenną  całość, docinam, doklejam paski papieru. Ponownie rozcinam wersję papierową na elementy i szyję prototyp. Wszelki poprawki ze wzorca przenoszę na papier i ponownie szyję prototyp. Trwa to tak długo, aż osiągnę oczekiwany efekt i moja rodzina zaakceptuje projekt.

poduszka słonik

Następnie przenoszę papierową wersję do komputera i rysuję wszystko od nowa. Wydrukowuję szablony i sprawdzam czy wszystko się zgadza z wersją papierową. Jeżeli jest wszystko idealne,  dopieszczam szablony nanosząc punkty montażowe, opisy poszczególnych elementów i składam w całość.

Kolejnym etapem jest szycie maskotki z moich szablonów i nakręcanie filmu instruktażowego oraz jednocześnie robię zdjęcia do ebooka.  Przeważnie trwa to około 8 godzin samego nakręcania filmu podczas szycia. Teraz jestem w połowie drogi do wrzucenia ebooka do sklepu.

Kolejne dni to montaż filmu i obróbka zdjęć, które wrzucę do ebooka. Jeden dzień zabiera mi pisanie ebooka z opisem krok po kroku jak uszyć np: słonika , zredagowanie i poprawienie błędów.

Teraz już by się wydawało będzie z górki, a niestety tak nie jest bo samo wrzucenie produktu do sklepu nie spowoduje, że się sprzeda słonik lub inna zabawka.

Zaczyna się ta część, której ja nie lubię bo nie czuję się w tym dobrze – marketing. Robię to nieudolnie i łamię wszelki zasady marketingu bo nie cisnę i nie robię wody z mózgów moim czytelnikom.

Tak to w wielkim skrócie wygląda proces od pomysłu do sprzedania Wam gotowego dopieszczonego ebooka.

Co znajdziesz w tym e-booku opis krok po kroku jak zrobić słonika, mnóstwo zdjęć i szablony potrzebne do jego uszycia. Oczywiście nie była bym sobą gdybym nie przygotowała dwóch wariantów słoników wersja dziewczyna Benia i wersja chłopiec Benjamin. Czyli w ebooku otrzymujesz również szablony na uszycie sukienki i ogrodniczek.

Jeżeli szyjesz ze mną słoniki  odznacz  mnie na zdjęciu @domowa_krawcowa, a ja zobaczę i umieszczę u mnie na grupie FB i Instagramie Twoje dzieło jeżeli na to pozwolisz.

Jeżeli dotrwaliście do tego miejsca to dziękuje za wszystkie komentarze, które zostawcie pod tym postem.

Życzę wspaniałej zabawy i zachęcam do zaproszenia rodziny i znajomych do wspólnego szycia słonia.

Mam dla Was również  szablony królika, króliczka dafi, królika pufka, gąskę, kurę, łabędzia i owieczkę, 

Również w sklepie znajdziesz ebooki jak uszyć słonik ,  skrzaty, łosia, renifery i bałwana.

 

Tutaj link do kupienia ebooka, a poniżej film jak go uszyć. Kawa lub herbatka bardzo się przyda i za dwie godziny masz słonika gotowego.

Pozdrawiam

Ela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *