ściereczka kuchenna
DOM,  USZYJ ZE MNĄ

Ręcznik kuchenny – jak uszyć

Ręczniki kuchenne lub ściereczki są alternatywą dla ręczników papierowych.  Mogą również być ozdobą kuchni i dodawać jej charakteru. Ja należę do pokolenia gdzie w kuchni zawsze naczynia wycierane były ręcznikami kuchennymi.

Ja również używam w mojej kuchni tylko ściereczek kuchennych, które własnoręcznie uszyłam z bardzo dobrej jakości bawełny dedykowanej na ręczniczki kuchenne. Przez to, że wykonane są z bawełny mogę ze spokojem je gotować, krochmalić i prasować na 220 stopni.

Post ten powstał ponieważ, kiedyś moja koleżanka spytała mnie jak uszyć takie ręczniczki bo ona by chciała mieć takie własne jedyne i wytrzymujące po klik lat. Bo te co kupuje w sklepach są po pierwsze mało wytrzymałe robią się prześwity, po kilku praniach trzeba je wyrzucić i nawet nie można ich gotować.

Kolejna zaleta ręcznika w kuchni to zmniejszenie ilości śmieci wyrzucanych czyli przyczyniamy się do dbania o naszą Ziemię. Może są to małe kroki, ale jeżeli zrobi to milion osób to ta ilość śmieci przełoży się na tony śmieci, a to już jest bardzo duży krok.

Jak się konserwuje takie ręczniki kuchenne :

  • pranie w temperaturze 60, a nawet 90 stopni,
  • można  wykrochmalić w mące ziemniaczanej zalanej zimną wodą i podgrzanej
  • prasowanie żelazkiem 220 stopni

Moje ręczniki są wielkości około 45 cm na 75 cm  i koszt ich uszycia wyniósł 3,36 zł. Pokaż mi gdzie można za taką cen e kupić bardzo dobrej jakości ściereczki.

Zapraszam do skorzystania z mojej propozycji szycia ręczników kuchennych i gwarantuje, że osoby które nigdy nic nie szyły na maszynie dadzą sobie radę z tym projektem.  Najlepiej od razu kupić materiał na 20 szt. będzie potrzeba około 4,50 m długość i 150 cm szerokości bawełny na ściereczki kuchenne.

Ostatnio znów potrzebowałam doszyć kilka sztuk więc za namową koleżanki nakręciłam ten film. Zapraszam do obejrzenia i zostawienia komentarza czy się przydał i jak się szyło super ściereczki.

Zapraszam na mój  kanał na |YOU TUBE, FP domowa krawcowa, grupę na FB domowa krawcowa porady i wskazówki oraz instagram @domowa_krawcowa. Również dostępne są kursy szycia torebek, nakryć głowy, nerek biodrowych .

 

 

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *