DLA DZIECI

Bluza z rękawem raglanowym

Uszycie bluzy z rękawem raglanowym jest bardzo często poruszanym tematem na grupach. Ponieważ ostatnio dużo szyłam tego typu bluz dla dzieci i dorosłych postanowiłam zrobić post i pokazać jak prosto i łatwo jest uszyć taką bluzę.
Do pobrania jak zawsze wykrój i krok po kroku jak uszyć.

Bluza z rękawem raglanowym to ostatnio mój konik. Uwielbiam szyć z tego wykroju ponieważ jest prosty i bardzo fajnie leży.

Potrzebujemy  dresówkę ( zapraszam do mojego sklepu). Zakupić należy materiału tyle ile ma mieć  długość bluzy + 20 cm oraz ściągacz szerokości 6 cm długości w zależności od rozmiary około 42cm do wykończenia podkroju szyi. Oczywiście nożyczki,  nici  szpilki lub klamerki miarę i maszynę do szycia .

Tutaj po pobrania wykrój na rozmiar 98.

Ponieważ ja miałam dużo tej dresówki przód i tył wycinałam po długości, ale wy ułóżcie formy na materiale złożonym. Pamiętajcie o zachowaniu nitki prostej szczególnie zwrócicie uwagę na wzór. Dodajemy na szwy.

Po wycięciu składamy przód rękawa z przodem bluzy (składamy pkt A z pkt. A) prawą strona do środka i spinamy szpilkami lub klamerkami.

 

Zszywamy na overlocku 4 nitkowym lub stebnówką ściegiem prostym   najlepiej ustawić ścieg najdłuższy ponieważ musi on być elastyczny, a następnie obrzucamy ściegiem zygzakowym.

 

Tak samo składamy drugi rękaw z przodem i zszywamy. Pamiętamy o zamocowaniu na początku i na końcu szycia.

Teraz tył bluzy składamy z rękawami tak jak przody.

Dokładnie składamy początek i koniec rękawa i zszywamy, a następnie obrzucamy ściegiem zygzakowym. Jeżeli mamy overlock to od razu zszywamy i obrzucam.

 

Jak już wszyliśmy rękawy to teraz składamy na pół całą bluzę ( pkt. C z pkt. C) zaczynając od linii dołu rękawa zszywamy rękaw i dalej po linii boku do linii dołu bluzki.

 

 

Pozostało nam wszyć ściągacz wokół podkroju szyi. Odmierzamy miarą długość podkroju i odejmujemy 7 cm i tak długość kroimy ściągacza.

Składamy go na pół po długości i zszywamy na stebnówce.

 

Rozkładamy zszycie na dwie strony,

 

i składamy ściągacz po szerokości na pół.

 

Następnie zeszycie ściągacza umiejscowimy na plecach  i przypinamy ściągacz do podkroju szyi lekko naciągając ściągacz.

Tak przygotowane elementy zszywany ze sobą na stebnówce i zygzakiem obrzucamy lub na overlocku.

 

 

Obrzucany overlockiem lub zygzakiem brzegi rękawów i dół bluzki.

 

Podkrój szyi stebnujemy blisko brzegu ściągacza.

 

Podwijamy rękawy i dół bluzy na 1,5-2cm na stebnówce ściegiem prostym i bluza gotowa.

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *