zamek kryty
PODSTAWY SZYCIA

Zamek kryty – jak wszyć zwykłą stopką

U mnie bardzo często jest tak, że brakuje mi sprzętu i kombinuję jak daną operację zrobić tym czym obecnie dysponuję. Tak było w tym przypadku kiedy nie mając specjalnej stopki do wszywania zamka krytego postanowiłam spróbować wszyć go zwykłą stopką do zamków tradycyjnych. Bo oczywiście musiałam szybko uszyć sukienkę, a dostępność takiej specjalnej stopki była nieosiągalna.

Pierwsza próbę mogłam zaliczyć do udanych z jednym wyjątkiem przeszyłam spiralę zamka i musiałam spruć i ponownie wszyć i wtedy było już idealnie.

Kolejna próba wyszła już bardzo dobrze i postanowiłam podzielić się z Tobą tym sposobem. Kamień spadł mi z serca jak ta metoda zadziałała bo nie muszę już kupować specjalnej stopki, która kosztuje około 150 zł do mojej maszyny.

Oczywiście jak masz specjalną stopkę to ją wykorzystaj, a jak to zrobić zobaczysz na tym filmie podlinkowanym.

Oczywiście zachęcam by pierwsze próby zrobić jako ćwiczenia i wyczaić na ile należy odginać spiralę zamka by nie przedobrzyć bo niestety mi się tak zdarzyło.

Będę bardzo szczęśliwa jak zostawisz pod postem komentarz i podzielisz się ze mną opinia na temat tego pomysłu. Daj znać czy skorzystałaś z niej i jak Ci poszło.

Zapraszam na mój  kanał na |YOU TUBE, FP domowa krawcowa, grupę na FB domowa krawcowa porady i wskazówki oraz instagram @domowa_krawcowa, również jestem na TIK TOKU.  Dostępne są kursy szycia torebek, nakryć głowy, nerek biodrowych oraz w sklepie jest mnóstwo szablonów na pluszaki, torebki i sukienki.

 

2 komentarze

  • GABRIELA

    Dzięki serdeczne za tą prezentację. Dotychczas zamki kryte wszywałam taką plastikową uniwersalną stopką, ale średnio mi to wychodziło. taką stopkę jak pokazana mam, ale wszywam nią zwykłe zamki. Przyznam się, że nie wpadłam na to żeby wszywać nią kryte zamki. Pomysł super.BRAWO! DZIĘKI! G.F.

    • Ela

      Ja też bym nie wpadła gdyby nie fakt, że nie miałam specjalistycznej stopki a pilnie potrzebowałam wszyć zamek. Czasem dobrze, że tak się dzieje. Zapraszam na inne filmy, kursy i do sklepu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *