obsługa overlocka
OBSŁUGA MASZYNY

Zakładanie nici w overlocku od zera

Maszyna do szycia uszczęśliwi każdą krawcową, ale overlock jest już dopełnienie marzeń o pięknym wykańczaniu brzegów tkaniny i szyciu ubrań z dzianiny.

Pamiętam jak kupiłam sobie overlocka i przez tydzień patrzyłam na niego jak na wroga. Po pierwsze nie wiedziałam jak założyć nici bo oczywiście instrukcja napisana była w języku angielski. Obrazkowo nie przedstawili, że należy dowiązać nowe nici do starych. Ale dobrze mieć super sąsiadkę , która mi pomogła i dodała odwagi.

Pierwsze szycie i wszystkie nitki w chwytaczu dolnym zerwane. Sąsiadka w pracy, a ja zakładam wg instrukcji i wszystko się zrywa. Mijają kolejne godziny, a moja irytacja osiąga szczyt . Wkurzona odstawiam maszynę i czekam grzecznie na moją sąsiadkę.

To wszystko wydarzyło się ponad 7 lat temu i teraz już jestem tak wprawiona w zakładaniu nitek dolnych, że mogę robić to z zamkniętymi oczami.

Postanowiłam nakręcić ten film by zaoszczędzić Ci nerwów i strachu przed nieznanym. Jeżeli tylko masz możliwości finansowe to z całego serca namawiam Cię do kupienia overlocka. Jak tylko uszyjesz ubrania wykończone tą maszyną już nigdy nie będziesz używać zygzaka w maszynie do szycia.

Ten film jest taką instrukcją, którą można wykorzystać przy większości overloków.

Proszę zostaw komentarz czy film się przydał i może opisz soje początki z overlockiem.

Potrzebujesz więcej inspiracji zajrzyj do sklepu po gotowe szablony i pomysł.

Zapraszam do mojego sklepu po wykroje na torebki, pluszaki, czapki i ubrania.

Również dostępne są kursy szycia na nowej platformie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *