KRÓJ I MODELOWANIE

Poznaj typy sylwetki!

Sylwetki kobiece są różnorodne, i każda z nich ma swoje unikatowe cechy. Dlatego ważne jest, aby wybierać odpowiednie ubrania, projekty, które podkreślą zalety danej sylwetki i pomogą Ci zatuszować ewentualne mankamenty. Szyjąc ubrania każda z nas marzy o tym by dobrze w nich wyglądać czuć się pewna i piękną. W gazetach z wykrojami modelki wyglądają w proponowanych projektach cudownie, pięknie i bardzo zmysłowo.  Tylko musimy pamiętać, że są to zdjęcia robione przez profesjonalnych fotografów, a do tego wszystkiego modelka jest odpowiednio ustawiona i oświetlona. Dlatego przeglądając żurnale z wykrojami należy dokonać odpowiedniego wyboru i należy znaleźć takie projekty, które pozwolą uwzględnić zalety sylwetki, a zatuszować wady. 

Ważne jest by każda z nas wiedziała do jakiego typu sylwetki kobiety należy, wtedy na pewno dobierając odpowiedni fason ubrania podkreślisz swoje zalety i wyeksponujesz to co jest najpiękniejsze.  Dobieranie odpowiednich ubrań to jak składanie obrazka z rozsypanych puzzli. Dlatego ważne jest by dobierać odpowiednie puzzle tej układanki pod siebie, a nie składać je na chybił trafił. 

Mamy kilka typów sylwetek kobiet, które dają nam wskazówki w co się ubrać, a czego na pewno nie powinnyśmy mieć w szafie.  

Poniżej przedstawiam typowe sylwetki z charakterystyka układu ciała i proporcjami. Warto spojrzeć w lustro i na głos przeczytać opis każdego typu by wybrać najbardziej pasujący do Ciebie.

TYPY SYLWETEK KOBIECYCH

Klepsydra:

  •  Wąska talia, zbalansowane proporcje między ramionami i biodrami.

Jabłko:

  •  Obfitość w okolicach brzucha, szerokie ramiona, smuklejsze biodra.

Gruszka:

  • Szerokie biodra, wąska góra ciała.

Prostokąt:

  •  Równe proporcje między ramionami, talią i biodrami.

Trójkąt:

  • Szersze biodra, wąskie ramiona, smukła góra ciała.

Pudło:

  • Proste, kwadratowe proporcje między ramionami, talią i biodrami.

Ponieważ każdy typ sylwetki ma inną charakterystykę w kolejnych postach opiszę je bardzo szczegółowo z naciskiem na:

  • zalecane typy ubrań,
  • rzeczy, które należy unikać w szafie,
  • co powinno się znaleźć w szafie.

Zapraszam do czytania kolejnych artykułów i podzielenia się ze mną informacją czy pomogłam Ci znaleźć swój styl i typ.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *