ŚWIĘTA

Ozdoby świąteczne DIY

Święta bez ozdób……. nie ma takiej opcji.  Dlatego Ja co roku robię je sama tworząc coś unikatowego i jedynego. Dzięki nim tworzy się w  domu, świąteczną atmosferę.  Przez to, że do wykonania tych ozdób zabieram się już trochę wcześniej niż do uszycia sukienki :),  świąteczny klimat obejmuje każdego domownika.  Wykonując takie ozdoby można wykorzystać je również jako upominki.  Sprawią, że każdy dom będzie wyglądał pięknie zarówno w święta jak i w czasie oczekiwania na  ich nadejście.  Zawieszone na choince, przyczepione do karniszy, firanek, szyby, postawione na komodach przypominać będą domownikom oraz zaproszonym gościom o pięknie Świąt Bożego Narodzenia.

Dlatego by troszkę Was zainspirować, oderwać od sprzątania i zakupów pokaże jakie ozdoby oprócz skrzatów wykonałam sama.  Zapraszam, spróbujcie sami zrobić podobne do moich, albo całkowicie inne, ale Wasze własne. Oczywiście jak jeszcze nie zrobiliście skrzata to zachęcam do skorzystania z moich podpowiedzi tutaj filmiki.

Pierwsza ozdoba to wianek wykonany z plasterków drzewa przykręconych wkrętami do koła wyciętego ze sklejki, średnica tego koła to 50 cm. Kokardki zrobiłam ze starego worka po kawie i tiulu . Zawieszki z ususzonych pomarańczy, szyszki pomalowałam oraz but uszyłam z resztek materiału wypełniłam kulkami silikonowymi.

 

Ten wianek w podobnym stylu tylko dużo mniejszy ponieważ znalazł swoje miejsce na lustrze. Koło średnicy 25 cm wycięte ze sklejki, ale można również wyciąć z kartonu i pomalowałam białą farbą. Kokarda zrobiona z tiulu ozdobnego, buty z resztek materiału wypełnione kulkami silikonowymi. Przywiązałam je sznurkiem do pakowania paczek i przykręciłam od tyłu na wkręty plasterki brzozy.

wianek świąteczny

 

Tutaj trochę inna wersja wianka z sercami.

Uważam, że obojętnie co zrobisz na pewno będzie piękne bo wykonane przez Ciebie. Zachęcam do tworzenia własnych dekoracji, które dadzą gwarancję niepowtarzalności, a przy tym sprawią mega frajdę podczas tworzenia.

Jeżeli szyjesz ze mną i korzystasz z moich porad oznacz mnie na instagramie  – @domowa_krawcowa i wrzuć zdjęcie z #domowakrawcowa. Będzie mi bardzo miło, a przy okazji zobaczę stworzone przez Ciebie rzeczy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *