maska na oczy
USZYJ ZE MNĄ

Opaska na oczy do spania.

Od czasu kiedy mam menopauzę mam problemy z zasypianiem. Bardzo trudno mi ten moment zgrać z moim mężem i często ostatnimi czasy słyszałam “uszyj mi opaskę na oczy”. Te prośby słyszałam jakieś pół roku, aż w końcu mówię dość ogarnij się kobieto i uszyj tą maskę na oczy. Oczywiście u mnie to nie jest to takie proste bo ja lubię zgłębiać tematy, poczytać i dopiero zabrać się za szycie. Temat jest bardzo szeroki, ale ja przedstawię go w pigułce.
Opaska, maska na oczy to rodzaj akcesorium, które przeznaczone jest do poprawy komfortu snu. Najczęściej maska tego typu wykonana jest z tkaniny blokującej światło i ma kształt dopasowany do twarzy, aby zapewnić właściwy komfort noszenia. Od wewnątrz może być też wykończona miękkim, przyjemnym w dotyku materiałem, który nie powoduje podrażnień. Wszyta gumka lub sznureczki utrzymują ją na miejscu podczas snu.

Myślę, że maskę mogę polecić osobom, które mają trudności z zasypianiem, mają rozregulowany rytm dobowy ze względu na pracę czy podróże lub po prostu chcą spać wygodniej.

Szablony na różne opaski znajdziesz w moim sklepie link tutaj.

Z jakiego materiału można uszyć takie maski.

Najlepiej jak by to była tkanina wykonana z włókien naturalnych, które umożliwiają cyrkulację powietrza co jest bardzo ważne dla oczu. Miękka w dotyku i delikatna.

Co można brać tu pod uwagę :

  • bawełna,
  • bambus,
  • muślin
  • len
  • jedwab

Oczywiście najbardziej polecam uszyć sobie opaskę z jedwabiu naturalnego. Ponieważ jest to włókno, które jest wyjątkowo delikatne, ale także wytrzymałe, dlatego nie powoduje podrażnień skóry. Jak wiadomo jedwab jest tkaniną luksusową, ale co za tym idzie najbardziej wytrzymałą. Zimą potrafi grzać, a latem chłodzić są to właściwości, które doceni każda osoba która choć raz założy ubranie z jedwabiu.

Ja pokusiłam się i już uszyłam kilka takich masek z różnych tkanin. Oczywiście nakręciłam film jak je zrobić i przygotowałam szablony na podstawie których będziecie mogli uszyć wiele wariantów masek. Kształt maski został zmieniany kilka razy, aż w końcu uzyskałam satysfakcjonujący mnie efekt. Dzięki niej można zablokować dostęp światła do oczu, co powoduje, że organizm przechodzi w swój „tryb nocny”, czyli dochodzi do zwiększonego wydzielania melatoniny ( sprawdziłam działa). W efekcie zasypianie jest łatwiejsze, także wtedy, gdy ma miejsce w ciągu dnia, po męczącej podroży czy po pracy zmianowej.

Jeżeli chcesz kupić szablon na maskę to zapraszam do sklepu tam jest opis produktu bardzo szczegółowy.

Również w sklepie znajdziesz ebooki jak uszyć słonik ,  skrzaty, łosiarenifery i bałwana, króliki i zające.

Jak zawsze zapraszam do wypróbowania i podzielenia się ze mną i innymi opinią na temat tego postu. Udostępnij go i zostaw komentarz.

Teraz zapraszam na film na YOU TUBE jak uszyć pierwszą maskę z sześciu jakie przygotowałam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *