sukienka z tafty

Letnia sukienka

Do uszycia tej sukienki użyłam szyfonu 3D oraz wiskozy z elastanem. Wiskozę otrzymałam od firmy POLKA.

  • szerokość: 150cm
  • skład: wiskoza, bawełna, elastan 5%

Niepowtarzalna, najlepsza jakość dzianiny niemieckiego producenta, na bazie wiskozy, bawełny i elastanu 5%. Idealna na bluzki i sukienki, w całości, jak i w połączeniu z innymi materiałami.

Polecam tą tkaninę ponieważ jest bardzo łatwa w obróbce szycia i nie sprawia problemów. Zapraszam na zakupy do  firmy POLKA.

Potrzebujemy szyfonu i wiskozy z elastanem każdego materiału po 110 cm. Oczywiście zależy ta ilość od rozmiary jaki musimy uszyć. Ja szyłam rozmiar 34 i dlatego użyłam 110 cm. Zamek kryjący biały długości 25 cm, igły do maszyny do streczu oraz nici.

Wykrój na taka letnią sukienkę znajdziecie w BURDZIE.

Po skrojeniu przodu bluzki odznaczamy miejsce wykonania zaszewki piersiowej.

Ja zawsze wykonanie zaszewki zaznaczam szpilkami.

Zaszewki piersiowe spinamy szpilkami i fastrygujemy.

Zszywamy na maszynie stebnowej zaszewkę piersiową w materiale wiskozowym  i musimy ją zaprasować w kierunki dołu bluzki. Musimy również skroić tył sukienki.

Z szyfonu kroimy przód i tył sukienki. Przy takim materiale jak ja mam warto tak ułożyć formy papierowe by kwiatków było jak najwięcej na danym elemencie.

Układamy szyfon lewą stroną na prawą stronę wiskozy. Najlepiej pospinać obie tkaniny ze sobą szpilkami by się nie przesuwały.

Kroimy z szyfonu przód sukienki. Ja nie zszywałam w szyfonie zaszewki piersiowej.

Przody szyfonu i wiskozy  również składamy ze sobą i spinamy szpilkami.

Dla lepszego zamocowania radzę takie śliskie tkaniny fastrygować ułatwi to nam szycie.

Do lewego boku przypinamy zamek kryty i przyszywamy go specjalną stopką do wszywania zamków krytych. Tutaj znajdziesz jak wszywa się zamek kryty.

Z wiskozy  z elastanem kroimy prostokąt o szerokości 150 cm i długości np : 43 cm zależy jaką chcesz mieć długość sukienki. Zszywamy bok spódniczki na stebnówce ściegiem prosty lub na overlocku.

Z szyfony również kroimy prostokąt szerokości 150 cm i długości 45 cm. Spódnica wierzchni jest dłuższa od spodniej o 2 cm. Również zszywamy bok spódnicy na stebnówce.

Składamy ze sobą oba materiały i górę spódnicy marszczymy na maszynie jednocześnie obie tkaniny.

Ja wykończyłam podkroje szyi i pach pliskami z wiskozy.  Skroiłam pliski szerokości 4 cm długości podkroju szyi i podkroju pach.

Wcześniej podkrój szyi fastrygowałam by szyfon mi nie uciekał.

Pliskę składamy na pół i przypinamy do podkroju szyi fastrygujemy i przyszywamy na maszynie stebnowej ściegiem prostym. Tutaj jak to zrobić ponieważ nie zrobiłam zdjęć.

Pliskę tak samo przyszywamy do podkroju pach. Następnie zszywamy ramiona, linie boczne sukienki.

Przyszywamy spódnicę do dołu bluzki sukienki na stebnówce, obrzucamy na overlocku. Dół spódnicy szyfonowy wykończyłam na overlocku ściegiem mereżką.

Tak wygląda sukienka na modelce. Przepraszam, że nie ma zdjęć z zszywania spódnicy z bluzką, ale nie miałam czasu bo jak pisałam w poście miałam na uszycie sukienki  5 godzin.

 

Proszę o pozostawienie śladu po odwiedzinach i zadawanie pytań chętnie odpowiem i pomogę.

Zapraszam na zakupy  materiałów do szycia na stronę sklepu firmy POLKA.

 

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *