ARTYKUŁ

Blog o szyciu od początku

Wiem że ktoś powie, że to kolejny blog o szyciu. Czym może nas zaskoczyć?
Myślę, że szycie jest tak szerokim tematem, że zawsze coś się znajdzie do opisania i uszycia.
Na tym blogu nie tylko chcę pisać o tym jak coś uszyć, ale także o szwach, ściegach, igłach, niciach, tkaninach, dzianinach, wklejkach itp.
Pomogę zrobić każdemu z was krój  spódnicy, bluzki i spodni oraz spróbujemy je zmodelować. Na początku wstawiłam w zakładce krok po kroku ćwiczenia, które może wykonać każdy z Was. Uważam, że lepiej zepsuć kawałek niepotrzebnej tkaniny niż cały ciuch podczas szycia. Ćwiczenie czyni mistrza, dlatego im więcej wykonasz ćwiczeń i będziesz dokładna/y w tym co szyjesz tym lepiej dla końcowego efektu.
Koleżanki pytają często jak to uszyć i czy zrobiły to dobrze. Czasami coś prują, bo mi się nie podoba albo jest zrobione niedokładnie. Wtedy mnie wyzywają, no przecież jest ok.  Jeżeli uważasz, że jest ok to po co pytasz.  Niestety albo stety jestem perfekcjonistką, jedni to lubią inni nie, ale w krawiectwie należy być dokładnym.  Oczywiście prucie jest nieodzowną częścią szycia, ale gwarantuje, że dokładnie wykonanie wg moich wskazówek pomoże osiągnąć dobry efekt.
Te wszystkie ćwiczenia są też po to by szyjąc później całą bluzkę lub inna rzecz czuć się pewniej i nie pruć albo wyrzucać w kąt jak coś nie wyjdzie. Niestety często tak bywa, że brakuje nam cierpliwości, ale myślę, że jak wykonacie te ćwiczenia to później szyjąc nie będzie takich problemów. Bierzmy się do szycia, bo to jest najfajniejsze i zapraszam do zakładki krok po kroku.Do dzieła!

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *