maszyna do szycia
OBSŁUGA MASZYNY

Obsługa maszyny do szycia- solidne podstawy

Maszyna do szycia by dobrze i długo szyła należny przestrzegać parę, a może paręnaście zasad. Mogę powiedzieć, że to co Wam teraz napiszę jest to ABC obsługi maszyny do, którego powinnyśmy zawsze wracać i znać na pamięć. Z czasem wiadomo zaczniesz to wykonywać automatycznie, ale do tego czasu warto sobie wydrukować i powiesić na ścianie przy maszynie abecadło użytkowania maszyny.

Maszyna do szycia zawojowała świat i tak na prawdę nie wyobrażamy sobie dzisiaj szycia odzieży ręcznie. Dlatego należy o nią dbać i pokochać :). Tak jak wieczorem zmywasz makijaż przed pójściem spać, tak tutaj po skończeniu szycia i odstawieniu maszyny musisz jej również zrobić demakijaż.

Zawsze pamiętaj by z nią rozmawiać nie krzyczeć bo ona potrafi się zemścić. Wiem to bo szyje od ponad 30 lat i bardzo często zdarzało mi się na nią obrażać i kłótnie trwały parę dni. Później ją przepraszałam i szyła dalej. Jak to się działo nie wiem, ale tak jest i potwierdzi to wiele osób.

Oczywiście by zacząć przyjaźnić się z maszyną do szycia warto poznać ją bliżej i w tym pomoże Ci ten filmik. Opisuje na nim maszynę do szycia mechaniczną z chwytaczem wahadłowym. Na filmie nastąpiło z mojej strony przejęzyczenie ponieważ chwytacz nazwałam wahacz. Wynika to z tego, że zawodowo zajmuję się naprawą samochodów i dziennie to słowo używam kilka krotnie. Wybaczcie mi to i obejrzyjcie film do końca.

Zapraszam na moje kursy szycia torebek, nakryć głowy, nerek biodrowych gdzie nauczę Cię podstaw szycia i obsługi maszyny do szycia.

Zapraszam do oglądania i komentowania przydatności filmu. Napisz mi jakie masz problemy z maszyną, a ja postaram się je rozwiązać następnym razem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *