letnia bluzka
USZYJ ZE MNĄ

Letnia bluzka z gołymi plecami jak uszyć

Do uszycia tej bluzki wykorzystałam kawałek materiału jaki został mi z poprzedniego projektu. Urzekło mnie w tym modelu bluzki liczne rozcięcia, a tył zaskakuje głębokim rozcięciem dzięki, któremu odsłaniamy plecy. Nie do końca byłam przekonana czy potrzebuje taką bluzkę, ale jak ją uszyłam i założyłam wiedziałam, że był to dobry wybór.

Szyjąc sukienkę pozostało mi trochę materiału. Nie bardzo wiedziałam co mam z nią zrobić i znalazłam w burdzie zdjęcie kombinezonu i stwierdziłam, że mogę uszyć taką bluzkę wykorzystując górę wykroju. Burda 4/2016 model 112. Oczywiście nie była bym sobą gdybym nie zmieniła choć trochę projektu. Plecy są gołe na dole zapinane na pasek, a u góry dekolt wiązany na sznurek.

Potrzebowałam 50 cm materiału szerokości 150. Materiał nazywa się matiz.

Wykroimy wszystkie trzy elementy, przód z podwójnie złożonego materiału, dwa tyły i dwa boki karczku przodu.

Przód i boczną część karczku obrzucamy zygzakiem lub na overlocku. Karczek przyszywamy do przodu pozostawiając około 6 cm nie zeszyte.

Rozkładamy szew i wąsko stebnujemy brzeg rozcięcia. Rozprasujemy cały szew by ładnie się całość układała. Po drugiej stronie przodu wykonujemy takie same operacje.

Na przodzie są dwie zakładki, które należy odszyć ułożyć na zewnątrz i odprasować.

Rozcięty środek pleców obrzuć zygzakiem lub overlokiem.

Zaprasuj tył pleców na 1 cm i przestebnuj od góry do dołu.

Obrzuć linię ramion overlockiem i zeszyj ze sobą przód z tyłem. Rozprasuje szew ramion.

Obrzuć na overlocku boki przody i tyłu bluzki. Zszyj ze sobą boki i rozprasuj.

Potrzebujemy pasek, który skroiłam z prostokąta szerokości 8 cm i długości obwodu mojego pasa plus 6 cm. Pasek składamy na pół i jedną końcówkę przeszywamy na szerokości i drugą końcówkę tak jak na zdjęciu.

Odwracamy na prawą stronę pasek formujemy narożnik paska.

Dół bluzki ponieważ jest go więcej niż paska umarszczyłam i przypięłam do paska. Zeszyjmy pasek i dół bluzki na stebnówce ściegiem prostym długość 3 i obrzucimy overlockiem lub ściegiem zygzakowym.

Pozostało nam obrzucić overlockiem pachy, podwinąć i ostebnować w koło.

Górę bluzki zawijamy i w ten sposób tworzymy tunel dla tasiemki.

Robimy na pasku dziurkę przyszywamy guzik i bluzka gotowa.

Na te upały, które zawitały do nas taka bluzka na pewno się każdej z nas się przyda. Ja noszę ja bardzo często do spodni lub  szortów.

Jeżeli podoba się post dajcie znać, a jeżeli się nie podoba również napisz to będę starać się poprawić niedociągnięcia. Masz koleżankę, która szyje powiedz jej o moim blogu wtedy będziecie mogły razem wymieniać się nabytą wiedzą i pomysłami. Powodzenia.

 

 

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *