firana
USZYJ ZE MNĄ

Jak uszyć zasłony

Do uszycia zasłon zabierałam się już bardzo dawno, ale jakoś nie było mi po drodze. Czasem napada mnie by zmienić coś w pokoju, a nie chcę angażować męża do malowania ścian.  To co można zrobić najszybciej jak umie się szyć ? Oczywiście zmienić dekorację okna zawieszając nową zasłonę lub firanę. Satysfakcja z takiej zmiany może być jeszcze większa jak wykonamy ją samodzielnie.   Ostatnio odwiedziłam mój zaprzyjaźniony sklep z materiałami i na półce bardzo głęboko schowany znalazłam ten materiał. Od razu wiedziałam, że będzie mój i uszyję z niego zasłony, obrus i poduszki do salonu. Przy okazji szycia nakręciłam dla Was film może ktoś będzie akurat potrzebował inspiracji i podpowiedzi jak udekorować okno.

Wykorzystałam taśmę nośną do zamontowania karnisza. Trochę sceptycznie na początku podchodziłam do taśmy, ale jak uszyłam, zawiesiłam i zobaczyłam jak ładnie się układają to już wiem, że oczka zostaną odstawione do szafy.

Potrzebujesz:

maszynę do szycia,

nożyczki,

żelazko, nici,

taśmę nośną

materiał zasłonowy , bawełna o grubym splocie, poliester, velvet, aksamit tutaj możesz wykorzystać to na co masz ochotę,

Ile tego materiału zależy od szerokości światła okna. Ja biorę zawsze minimum 1,5 razy szerokość okna i długość zasłony. Jeżeli uda Ci się kupić materiał szerokości 280 cm ( to będzie długość zasłony) to kupujesz tylko 1,5  do 2 razy szerokość okna.

Zapraszam do obejrzeniu filmu  i jeżeli nie sprawi to Tobie pozostaw swoją opinię o filmie.

Jeżeli szyjesz ze mną i korzystasz z moich porad oznacz mnie na instagramie  – @domowa_krawcowa i wrzuć zdjęcie z #domowakrawcowa.

 

 

2 komentarze

  • Pracownia 17

    Bardzo dziękuję za ten artykuł. Każda z nas zapewne zastanawiała się, czy poradzi sobie z szyciem zasłony. Pani propozycja tylko dowodzi, że tak, jednak potrzeba trochę cierpliwości i samozaparcia.

    • Ela

      Ogólnie to ja za często nie szyję zasłon a firan już wcale. Faktycznie wydaje mi się, że każdy powinien sobie poradzić z zasłonami. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *