fastryga
RODZAJE SZWÓW

Ścieg ręczny fastrygowy

Ścieg fastrygowy zalicza się do najczęściej stosownych. Czy to znaczy, że każdy wie o czym ja mówię. Niestety okazuje się, że nie a skąd to wiem z komentarzy Waszych i wiadomości jakie do mnie piszecie.  Wydawało mi się, że temat jest tak oczywisty, że nie ma o czym pisać. I jak zawsze byłam w błędzie ponieważ podstawy szycie u większości początkujących adeptek szycia bardzo kuleje. W tym miejscu oddaje honor mojemu synowi, który zawsze potwarz   ” mama pisz o prostych rzeczach bo tego potrzebują Ci co się uczą, a tego w internecie brakuje “.

Przechodzę do meritum sprawy.  Ścieg fastrygowy stosujemy do chwilowego łączeniu  co najmniej dwóch warstw materiału lub przytrzymywania obrębów . Ścieg ma długości od 1 – 3 cm w zależności od tkaniny (grubość) i szerokości fastrygowanego szwu lub brzegu. Przy cienkich materiałach wykonujemy drobną gęstszą fastrygę, przy grubszych rzadziej wbijamy igłę.  Dłuższa część jest widoczna na wierzchniej stronie fastrygowenego materiału, a krótsza od spodu. Do fastrygowania stosujemy nici miękkie, tańsze, a ja nawet używam nici starych, które są słabe i się rwą, ale żal mi ich wyrzucić.

Zapraszam do obejrzeniu filmu  i proszę o pozostawienie śladu w formie komentarza.

Jeżeli szyjesz ze mną i korzystasz z moich porad oznacz mnie na instagramie  – @domowa_krawcowa i wrzuć zdjęcie z #domowakrawcowa. Będzie mi bardzo miło, a przy okazji zobaczę stworzone przez Ciebie rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *