Obsługa maszyny do szycia- solidne podstawy
Skoro zajrzałaś do mnie i czytasz ten post to najwyraźniej jesteś na początku przygody z szyciem. A może już szyjesz jakiś czas, a nie bardzo poznałaś swoją maszynę. Zakupiona lub otrzymana od kogoś z rodziny maszyna do szycia patrzy na Ciebie, a Ty za bardzo nie wiesz jak się do niej zabrać. Gwarantuje Ci, że po obejrzeniu tego filmu powiesz sobie czego ja się bałam. Od dzisiaj będziecie z maszyną przyjaciółkami do końca życia.
Sama wiem jak to jest kupić nową maszynę i zastanawiać się jak ugryź temat. Chociaż szyję już od ponad 30 lat robiłam to zawsze na maszynach mechanicznych. Nie miały one dla mnie żadnych tajemnic. W końcu kupiłam ostatnio maszynę komputerową i przyznam się, że stała na stole ponad tydzień, a ja zastanawiałam się jak tu się z nią zaprzyjaźnić. Ekscytacja nową maszyną sięgała zenitu, ale strach by jej nie zepsuć był jeszcze większy. Możecie powiedzieć czego się boisz przecież masz takie doświadczenie ? Faktycznie mam, tylko do tej pory wszystko ustawiałam sama te maszyny były proste w obsłudze, a tu tyle możliwości i ustawień.
Dlatego nakręciłam ten film by pokrętła i przyciski nie przerażały Was tylko zachęciły do działania. W tym filmie zdradzam jak zawsze moje patenty na poskromienie maszyny i na pewno nigdzie nie znajdziesz tylu wskazówek i porad dotyczących pokręteł jak tu.
Jest to pierwszy odcinek z serii moja przyjaciółka maszyna do szycia. Kolejne będą o tym jak radzić sobie z brakiem poprawnych ściegów i konserwacją.
Twoja maszyna może trochę się różnić od mojej, nie martw się kolejny film będzie na pewno o Twojej maszynie mam ich kilka.
Jedno wyjaśnienie nastąpiło przejęzyczenie z mojej strony w filmie mówię wahacz wahadłowy, a powinno być chwytacz wahadłowy sorry.
Przydała Ci się moja porada to zajrzyj tutaj i POSTAW MI KAWĘ I CIASTKO .
Zapisz się na grupę domowa krawcowa -porady, wskazówki i subskrybując kanał na YouTube .