Kurtka na chłodne dni

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na dworze chłodne dni dlatego przyda się coś ciepłego na przykład taka długa kurtka. Jest ona lekko wcięta w talii z pionowymi liniami cięcia przez piersi. W pionowych szwach  ukryte są kieszenie. Kołnierz jest stójką lub golfem.

Wykrój na podobną kurtkę można zaleź w burdzie 12/2004 model 131.

Potrzebny materiał:

materiał zasadniczy  2 razy długość kurtki

podszewka długość kurtki + długość rękawa

zamek długości kurtki

wkład klejowy

nici i igłę

Składamy na pół materiał i układamy na nim szablony poszczególnych części. Plecy układamy na złożeniu materiału. Zwracamy uwagę na nitkę prostą.

Po wykrojeniu poszczególnych elementów boczne części tyłu fastrygujemy z plecami po obu stronach i zszywamy na maszynie następnie rozprasowujemy szwy żelazkiem.

Jeżeli chcesz tak jak ja mieć w szwie przednim kieszenie to na wysokości mocowania kieszeni przyklejamy żelazkiem  pasek wkładu klejowego.

 

Następnie z podszewki skroimy kieszenie. Do części spodniej kieszeni przyszywamy pasek z materiału płaszcza. Robimy to by jak kieszeń się otworzy nie było widać podszewki tylko materiał płaszcza.

Część kieszeni podszewka przypinamy do przodu, a drugą część z materiałem przypinamy do bocznej części przodu prawą strona do prawej.

Zwracamy uwagę by kieszeń była umocowana na obu częściach na tej samej wysokości.Przyszywamy części kieszeni do elementów

 

 

Spinamy worek kieszeniowy szpilkami i zszywamy od początku w koło.

Z wkładu klejowego kroimy paski szerokości 4 cm i przyklejamy żelazkiem doły przodu, tyłu i rękawy.

Po zszyciu przodu z boczna częścią przodu pomijając miejsce kieszeni rozprasowujemy żelazkiem szwy.

Zszywamy boki płaszcza i ramiona. Ponownie rozprasowujemy.

Teraz jest dobry moment by zrobić przymiarkę i zobaczyć czy wszystko dobrze leży. Dobrze jest jeszcze wszyć jeden rękaw.

Zaznaczamy na rękawie miejsca mocowań.

Przypinamy szpilkami główkę do linii ramienia i miejsce przodu rękawa z przodem kurtki.

Jak wszystko dobrze leży to możemy zawinąć doły płaszcza i rękawów i zaprasować.

Obłożenie przodów podklejamy wkładem klejowym który naklejamy żelazkiem. Przypinamy do do brzegów przodu i pomiędzy nimi układamy zamek.

Ja wykonałam kołnierz w formie golfa i przyszyłam go w koło podkroju szyi. Kołnierz przyszyłam do podłożenia i rozprasowałam szwy  by nie było zgrubienia.

Ponieważ moja kurtka zapinana jest na zamek obłożenie przyszywam do przodów specjalna stopką do wszywania zamków.

Z podszewki kroimy wszystkie elementy oprócz obłożenia i przody zmniejszone o obłożenie. Zszywamy wszystkie elementy tak jak kurtkę i przyszywamy do kurtki zasadniczej.

Składamy podszewkę prawą strona do prawej  kurtki przypinam przy kołnierzy, obłożeniu i linie dołu. Zszywam w koło na stebnówce. Podwijamy dół kurtki i przyszywamy go ręcznie do szwów bocznych.

Zszywamy podszewkę z linia dołu rękawów.

Wywracamy kurtkę na prawą stronę przez otwór pozostawiony w jednym rękawie.

Oczywiście dziurę zaszywamy. Odprasujemy na końcu całą kurtkę i już można nosić.

Jak podobał się lub nie podobał wpis zostaw ślad po odwiedzinach.

4 komentarze

    • Ela

      Dziękuję, ja powiem szczerze mi też tak szybko przemyka życie, że nie mam czasu wrzucać i opracowywać wszystkich propozycji od was. U mnie jest taki problem, że pracuje od rana do wieczora. Niestety zdjęcia robione przy świetle sztucznym jak się nie mam studia fotograficznego albo odpowiedniego sprzętu chociażby lampy są niestety nie fajne.

    • Ela

      Włosy mam różowe. Materiał dostałam od koleżanki i nie umiała mi powiedzieć co to jest. Według splotu to dzianina z dotyku jak wełna prasowana, a skład to poliester. Niestety mocno się pilinguje ale darowanemu koniowi nie zagląda się ……

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *