biustonosz koronkowy

Koronkowy stanik jak uszyć diy

Zabieramy się do szycia.

Potrzebujemy 50 cm koronki szerokości min. 14 cm

gumki na ramiączka min. szerokość 1 cm

gumka szer. 2 cm jako wzmocnienie pod biustem

2 szt regulatorów metalowych

1 szt zaczepu metalowych

2 szt kółek metalowych

Wykrój z którego ja szyłam formę zrobiłam na mój rozmiar L. Jeżeli chcesz mniejszy trzeba każdą część odjąć po 5 mm z każdej strony dół również.

Ponieważ ja chcę mieć boki stanika wykończone oryginalnym brzegiem koronki to należy ułożyć formę w taki sposób jak na zdjęciu.

Kroimy 2 szt. prawego boku i 2 szt lewego boku.

Składamy prawymi stronami do środka części stanika i zszywamy na overlocku lub ściegiem zygzakowy albo zszywamy szwem bieliźnianym.

Teraz należy zmierzyć długość ramiączek w taki sposób należy na sobie to wykonać.

Ja postanowiłam gumkę naszyć na szew stanika by ho zakryć dlatego przypinam go przez całą długość szwu.

Przyszywam gumkę do stanika ściegiem zygzakowym luźno długość ściegu 4. Jeżeli masz nowszą maszynę niż ja możesz wybrać któryś ze ściegów zygzakowych z programu. W miejscu połączenia gumy z górą stanika należy wzmocnić przez przeszycie kilka razy w jednym miejscu czyli zamocować.

 

Miarą dokonujemy pomiaru obwodu pod biustem ciasno i taką długość odmierzamy na gumie.

 

Dzielimy gumę na pół i odmierzamy po 14 cm na każdy bok. Wymiar 14 cm zależy też od tego jaki masz biust najlepiej zmierzyć szerokość piersi.

 

Przypinamy miseczki stanika pomiędzy szpilkami będziemy miały dołem trochę więcej koronki, ale to dobrze bo ten nadmiar przyszyjemy na rozciągniętej gumie.

 

powiem z własnego doświadczenia przyszywania gumy do stanika lepiej jest to razem wcześniej sfastygować. Zszywamy ściegiem zygzakowym. Ja wybrałam taki trochę ozdobny zygzak.

Jak już naszyjemy miseczki na gumę zrobimy zapięcie z tyłu stanika. Do tego użyjemy nasz zaczep metalowy. Przyszywamy go bardzo drobnym ściegiem zygzakowym o,5 długości i 1 szerokości. Jeżeli masz nowoczesną maszynę to tam na pewno są do wyboru takie drobne ściegi zygzakowe. Na drugim końcu gumy po prostu ją zaginamy i przeszywamy drobnym zygzakiem.

Zakładamy na gumę do ramiączek regulator długości i kółko do mocowania. Na zdjęciach pokazuje po kolei jak to zrobić. 

Obcinamy z gumki do ramiączek kawałek długości 6 cm  przekładamy przez kółko i przymocujemy go do gumy pod piersiowej ściegiem zygzakowym gęstym.


Przed przyszyciem warto przymierzyć stanik na siebie i ustalić w którym miejscu mamy umocować tą krótką gumę. Oczywiście najlepiej jak ktoś nam pomoże, a jeżeli nie ma w pobliży nikogo to metodą prób przypinać i sprawdzać czy pasuje.

Stanik już jest gotowy jeszcze tylko doszyłam ozdobę na środku przodu i można już go nosić.

 

Spróbujcie uszyć dla siebie miękki stanik  jeżeli oczywiście lubicie takie nosić i pochwalcie się jak wam wyszły. Zostaw swój ślad w formie komentarz nawet jeżeli nie odpowiada Ci  mój post.

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *