Kieszeń z dwoma wypustkami

Kieszeń z dwoma wypustkami może być pięknym ozdobnikiem żakietu. Ja próbowałam na takim kawałku i wam też proponuje, by nie stresować się podczas szycia marynarki.

Wytnij z tkaniny prostokąt wielkości 25 cm na 30 cm, narysuj kredą prostokąt wielkości 15cm na 2cm.

Wycinamy jeszcze dwa prostokąty o wymiarach 5cm na 18cm to będą nasze patki, z flizeliny wycinamy prostokąty o wymiarach patki 2szt i prostokąt wzmacniający otwór kieszeniowy o wymiarach 8cm na 20cm.

Flizelinę naprasuj na lewej stronie otworu kieszeniowego oraz na patki, które następnie składamy na pół i zaprasowujemy.

Na jednej patce narysuj sobie kredą (ja zrobiłam ołówkiem by było widać)) linię szerokość 8mm od brzegu, następnie przypnij na linii  otworu, szpilkami dokładnie zaznać początek i koniec przyszycia.

8mm od brzegu złożenia materiału na patce

Przyszywamy dokładnie, igłę wbijamy w początek szpilki i kończymy dokładnie w miejscu drugiej szpilki. Pamiętajmy o zamocowaniu na początku i końcu szycia.

Tak powinna wyglądać przyszyta patka.

Na drugiej patce też rysujemy linię 8mm od brzegu złożenia.

Wcześniej przyszytą patkę odginamy  i przypinamy szpilkami. Przypinamy drugą patkę analogicznie jak poprzednio. Zaznaczam początek i koniec .

Przyszywamy tak jak pierwszą pamiętamy o zamocowaniu.

Tak wygląda po przyszyciu, a tak wygląda na lewej stronie tkaniny.

lewa strona tkaniny
Rozkładamy obie patki i rysujemy dokładnie w połowie szerokości linię cięcia.
Nożyczkami nacinamy otwór nie do końca ok. 1,5cm  i tniemy na skos dokładnie do miejsca zeszycia. Zwracamy uwagę by nie przeciąć nici zszywających.

Wywracamy patki do środka otworu kieszeni i układamy zwracając uwagę na pionowe rozcięcia.

Układamy na lewej stronie trójkąt wycięcia i przypinamy szpilkami. Sprawdzamy na prawej stronie czy wszystko ładnie się układa.

Wycinamy worki kieszeniowe szerokości 18cm, długości 15cm dwie sztuki.

Przypinamy worek kieszeniowy do górnej patki prawą stroną do lewej strony patki. Odwracamy na stronę patki i przeszywamy dokładnie na wcześniejszym szwie.


Drugą część worka kieszeniowego przypinamy do dolnej patki.

 Przyszywamy po wcześniejszym szwie.Odwracamy na prawą stronę poprawiamy ułożenie i prasujemy całą kieszeń. Jeżeli kieszeń nam wystaje to obcinamy nadmiar i wyrównujemy długości obu kieszeni.

Trójkąt który wcześniej mieliśmy przypięty szpilkami  przypinamy do patek i worków kieszeniowych. Przyszywamy dokładnie w miejscu załamania tkaniny zasadniczej.

 Następnie obszywamy teraz w koło worek kieszeniowy. Możemy obrzucić overlockiem w koło.

Kieszeń z dwoma patkami jest gotowa.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *