Obrazek w technice string art

NAPIS W TECHNICE STRING ART

Zrobienie takiego napisu chodziło za mną już dawno. Jak zawsze zebranie się w sobie i znalezienie odpowiednich materiałów też zajęło mi trochę czasu.

Potrzebujesz :

Do zrobienia podstawy wykorzystałam deski z palet (drewno sosnowe miękkie), które mąż mi oszlifował i wygładził. Cztery deski zostały zbite ze sobą i od tyłu skręcone poprzecznymi krótkimi deskami.

Można sklejkę wykorzystać, deski z miękkiego drewna by łatwo się wbijało gwoździe.

Gwoździe z szerokim łbem (by nitka nie uciekała przy zawijaniu), wysokości 2,5 cm, kupiłam na wagę około 0,5 kg zostało mi na jeszcze jakiś projekt.

Młotek, kombinerki, szablon, uchwyty do zawieszenia deski na ścianie.

Kordonek lub mulinę.

 

Ponieważ chciałam mieć deski w kolorze białym wykorzystałam do pomalowania lakiero-bejce do drewna.

 

Szablony na literki wydrukowałam każdą osobno na kartce formatu A4. Poprzybijałam na desce by ustalić odległości literek.

 

Na każdym szablonie wydrukowanym przybijałam gwoździe. Jeden od drugiego wbity jest około 8 mm do 10 mm.

 

 

 

Teraz pobawimy się w przeplatanie kordonka pomiędzy gwoździkami. Nie ukrywam, że jest to żmudne i trochę nudne, ale warto bo mój napis wyszedł super fajnie i zawieszony na ścianie ozdabia korytarz.

 

Proszę podziel się opinią na temat tego posta ze mną i innymi czytelnikami. Dziękuje.

2 komentarze

  • Joanna

    Super wykonanie ? dawno nie widziałam niczego wykonanego tą techniką. Pamiętam, jak w 6 klasie szkoły podstawowej, a było to strasznie dawno temu, robiliśmy pawie oko, które do tej pory wisi na ścianie u rodziców ?pozdrawiam ?

    • Ela

      Witam, ja nie pamiętam bym w podstawówce cokolwiek robiła w tej technice, ale teraz mój napis będzie wisiał i witał gości w moim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *