Poduszka antywstrząsowa

PODUSZKA ANTYWSTRZĄSOWA

Poduszka antywstrząsowa jest bardzo fajnym gadżetem, który przyda się przyszłej i obecnej mamie. Poduszka ta dzięki swojemu specjalnemu wyprofilowaniu, znakomicie amortyzuje mikro wstrząsy podczas spacerów czy też jazdy autem, chroniąc główkę dziecka.  Sprawdzi się również przy karmieniu piersią jak i przede wszystkim może służyć jako  ustabilizowanie ułożenia głowy noworodka by nie dochodziło do spłaszczenia miękkich kości czaszki w początkowym okresie życia. Ponieważ noworodki bardzo często lubią przekręcać głowę na boki ta poduszka pomoże stabilizować ułożenie głowy.

Można pobrać tutaj szablon na wykonanie takiej poduszki. Oczywiście można zmodelować kształt poduszki wg. własnego pomysłu.

Co potrzebujemy do uszycia poduszki:

  • tkaninę może być minky, bawełna, flanela, (jeżeli minky to należy drugą stronę zrobić z tkaniny o włóknach naturalnych), ponieważ minky to tkanina w 100% poliester czyli sztuczne, wystarczy  tkaniny 30 cm,jeżeli dwa kolory to 2 razy po 30 cm,
  • nici, nożyczki,
  • wypełnienie kulki silikonowe antyalergiczne,

Przypinamy szpilkami szablon do tkaniny, która składamy na pół. Najpierw wycinam jedną część z 100% bawełny, a następnie z minky. Nie dodajemy na szwy bo ten szablon już ma dodatek.

 

 

Składam ze sobą obie tkaniny prawą strona do prawej, spinamy gęsto szpilkami po stronie bawełny, by łatwo było nam szyć, zostawiamy otwór na włożenie wypełnienia.

Następnie zszywamy ze sobą obie tkaniny. Ja ustawiłam długość ściegu na 3,5 igłę mam do sterczu, średni docisk stopki i szyje stopką po bawełnie od spodu mam minky.

Pamiętamy o nie przeszywaniu otworu na włożenie wypełnienie. Jedną szyłam całą z bawełny i dlatego na zaokrągleniach ponacinałam by ładnie się układała.

 

Teraz po zeszyciu wywracam poduszkę na prawą stronę i kształtuje miejsca zeszycia wypychając je palcami.

Żelazkiem prasujemy poduszkę by nadać jej kształt temperatura 150 stopni prasować p stronie bawełny.

Teraz biorę kulki silikonowe ja mam ok. 20 gr. Przepraszam, że w dalszej części mam inną poduszkę, ale zapędziłam się w szyciu i zapomniałam zrobić zdjęcia z kolejnych etapów. Wkładamy do poduszki kulki rozkładamy na lewą i prawą stronę. Najlepiej poważyć sobie po 10 gr i wtedy równo rozkładać do skrzydełek.

 

Jak już mamy każde skrzydełko wypełnione to spinamy szpilkami miejsce przeszycia przenosząc z szablonu.

By łatwiej się przeszywało ja zakładam stopkę do wszywania zamka i szyję po stronie niewypchanej.

W otwór, wkładamy troszkę kulek i spinamy szpilkami.

 

Po przypięciu szpilek przeszywamy na maszynie ja zakładam wąską stopkę ułatwia ona szycie.

 

Chwila moment i mamy uszytą poduszkę.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *