O mnie

Szycie jest moją pasją od 30 lat.

Jako nastolatka podpatrywałam moją babcię Helcie, która była Krawcową przez duże K . Piszę o niej tak, ponieważ potrafiła wziąć miarę i od ręki kredą rysować na tkaninie . Robiła to bez szablonu, bez linijki i, można powiedzieć, jak komputer wizualizowała wykroje które miała w głowie na materiał. Mówiąc szczerze nie doceniałam jej kunsztu i fachowości. Po cichu marzyłam żeby być tak dobra jak ona. Niestety nie było mi to dane ponieważ zbyt szybko odeszła.

Pomalutku, małymi kroczkami sama szukałam, czytałam, dopytywałam. Całe życie szycie było ze mną. Skończyłam studia, zaczęłam pracę zawodową i… jakoś tak wyszło że zaniedbałam moją pasję.

Przeprosiłam maszynę kiedy zaszłam w ciążę. Zaczęłam szyć dla siebie, później dla dzieci, wyprawki, odzież i zabawki. I tak mi zostało do dziś. Raz miałam więcej czasu raz mniej, ale zawsze szycie wpływało na mnie kojąco i pomagało się wyciszyć w gonitwie nie wiadomo za czym.

Tak przeleciało 30 lat. Dwa lata temu moja koleżanka Marlena namówiła mnie na kurs krawiecki i poszłam spełniać swoje marzenia. Przysłowie polskie mówi „co się odwlecze to nie uciecze” święta prawda. W tym roku we wrześniu będę zdawać egzamin państwowy na krawca. Trzymajcie kciuki!

Ten blog założyłam dla osób, które chcą nauczyć się szyć.


 

Kciuki już możecie puścić bo w dniu 27 listopada 2016 roku dowiedziałam się, że zdałam egzamin na krawca z wynikiem 100%. Jestem bardzo dumna z siebie i z tego, że wytrzymałam dwa lata. Było warto po to chociaż by udowodnić sobie (i wszystkim, którzy rzucali mi kłody pod nogi) że warto spełniać swoje marzenia!

2 thoughts on “O mnie

 • 27 września 2017 at 00:11
  Permalink

  Witam.
  Ja również byłam i jestem pasjonatką szycia, tyle tylko, że z przerwami czasami dłuższymi ponieważ choroba nie pozwalała mi poświęcić się mojej pasji na tyle ile bym chciała. Obecnie mam 67 lat, to dużo, ja wiem, ale może jeszcze nie jest za późno aby na powrót zająć się moją ukochaną pasją na poważnie ? Jak sądzisz, czy mogłabym prosić cię o poradę w tym względzie ?
  Teraz jest tyle pięknych tkanin, tyle pięknych maszyn do szycia (to może dziwne ale od zawsze kochałam maszyny do szycia), można szyć takie piękne stroje, o których można było kiedyś tylko pomarzyć. Chyba za wcześnie się urodziłam.
  Pozdrawiam Serdecznie.
  Elżbieta Kozieł.

  Reply
  • 27 września 2017 at 22:56
   Permalink

   Witam, nasza pasja nie ma ograniczenia wiekowego. Dlatego bierz się do szycia i spełniaj swoje marzenia. Szycie było dla mnie duży wsparciem kiedy ja chorowałam przez 2 lata i ta odskocznia w duży stopniu mnie tez wyleczyła. Ja kiedy szyję to się tak zatracam i dzięki temu zapominałam o moich problemach. Dlatego jak tylko możesz szyj a ja Tobie będę pomagać jak tylko będę umiała. Na pewno duża przed Tobą jeszcze lat szycia, a co do tkanin to faktycznie są piękne i wybór niesamowity. Pisz co potrzebujesz i będziemy działać. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia 🙂

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *